Nieprzeciętni 2020. Hanna Dołęgowska: w tym roku padł Czwórkowy rekord

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 12:58
Zakończył się kolejny etap Plebiscytu Nieprzeciętni 2020. Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń jury w składzie: Hanna Dołęgowska - przewodnicząca, Dtekk (Jędrzej Dondziło), Michał Duchniewicz, Dawid Godziek, Sara Kordowska, Rafał Masny, Aleksandra i Piotr Stanisławscy i Areta Szpura wybrało 10 finalistów. 
Audio
  • Dyrektor - Redaktor Naczelna Czwórki Hanna Dołęgowska o plebiscycie "Nieprzeciętni" (Cztery pory roku/Jedynka)
Hanna Dołęgowska
Hanna DołęgowskaFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Czytaj też
HannaDolegowska 1200.jpg
Hanna Dołęgowska: "Nieprzeciętni 2020" dostarczą nam wzruszeń

- W tym roku padł Czwórkowy rekord, bo dostaliśmy ponad 400 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła, w skład której wchodzą młodzi muzycy, sportowcy wyczynowi, ekologowie i promotorzy nauki, miała naprawdę twardy orzech do zgryzienia, żeby wybrać tę finałową dziesiątkę - mówi w "Czterech porach roku" w Programie 1 Polskiego Radia Dyrektor - Redaktor Naczelna radiowej Czwórki Hanna Dołęgowska.


- Na szczęście my już zakończyliśmy swoje działania. W tej chwili wyłącznie słuchacze będą wybierać tego jednego "Nieprzeciętnego", chociaż uważam, że większość zgłoszeń, a z całą pewnością ta dziesiątka, która jest w grupie finalistów, to ludzie nieprzeciętni - podkreśla rozmówczyni Romana Czejarka. 

"Warto promować nieprzeciętność"

Hanna Dołęgowska mówi, że ubiegłorocznym zwycięzcą plebiscytu został młody człowiek, który w tej chwili jest studentem medycyny w Cambridge. - Był przewodniczącym samorządu uczniowskiego jednego z warszawskich liceów i w ostatniej chwili mnóstwo jego kolegów i koleżanek zagłosowało, dzięki czemu wygrał - mówi Dyrektor - Redaktor Naczelna Czwórki.

- Dwa lata temu zwycięzcą został człowiek, który działał społecznie w fundacji "Czerwone noski". A trzy lata temu - i to jest bardzo ciekawe - "Nieprzeciętnym" został 18-latek, żeglarz, człowiek, który robił sporo dla innych, ale przede wszystkim młody odkrywca. Do plebiscytu zgłosili go dziadkowie - słuchacze Programu 1 Polskiego Radia, którzy na antenie radiowej Jedynki usłyszeli o plebiscycie i o tym, że warto promować nieprzeciętność w Polsce - podkreśla. 

Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2020 Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2020

czytaj więcej
Nieprzeciętni 2019 gala wsyscy 1200 BB.jpg
Nieprzeciętni 2020. Sprawdzamy, co słychać u finalistów z ubiegłych lat

Jak zagłosować?

Głosować można do 14 czerwca. Wyniki głosowania i nazwisko zwycięzcy poznamy podczas Gali 25 czerwca. Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca statuetkę i tytuł Nieprzecięty 2020. Także dla głosujących przewidziane są nagrody.

- Żeby zagłosować, wystarczy wejść na stronę Czwórki, gdzie umieszczony jest kolorowy baner "Nieprzeciętni", a później wystarczy już kliknąć "Głosuj" - wyjaśnia Hanna Dołęgowska.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadził: Roman Czejarek 

Gość: Hanna Dołęgowska (Dyrektor - Redaktor Naczelna Czwórki)

Data emisji: 4.06.2020

Godzina emisji: 11.13


Materiały sponsora/mat. pras. Materiały sponsora/mat. pras.

kh/pj


Czytaj także

Nieprzeciętni 2020. Finaliści: Przemek Kaca i Aleksandra Zawistowska

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 09:54
Znamy finalistów plebiscytu Nieprzeciętni 2020. Która z tych wyjątkowych osób otrzyma tytuł i statuetkę Nieprzeciętnego 2020? To zależy od słuchaczy Czwórki. Pomagamy Wam w głosowaniu, przedstawiając kolejno finałową dziesiątkę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzeciętni 2020 - spotkanie z finalistą Przemkiem Bojanowskim

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 18:25
Przemek Bojanowski jest strażakiem ochotnikiem. Każdego dnia wstaje z myślą o tym, w czym może być jeszcze lepszy. Marzy o byciu strażakiem zawodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieprzeciętni 2020. Instagramowe porady przyszłej lekarki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 14:00
Studentka ostatniego roku kierunku lekarskiego, przewodnicząca English Division Dermatology Scientific Circle, organizatorka Studenckiej Konferencji Dermatologiczno-Urologicznej "Shameless Gdańsk" oraz autorka publikacji naukowych - Magdalena Antoszewska jest jedną z dziesięciu finalistów tegorocznej odsłony plebiscytu Nieprzeciętni.
rozwiń zwiń