Koronawirus. Zasady organizowania wesel i przyjęć

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 12:55
Od soboty (6.06) zmieniają się zasady organizacji wesel i przyjęć okolicznościowych. Do tej pory była bardzo rygorystycznie ograniczona liczba gości i sposób ich zachowania. Teraz wiele rzeczy się zmienia.
Audio
  • Poradnik dla organizatorów wesel i przyjęć (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PhotoMIX-Company/pixabay

Para młoda może na wesele zaprosić do 150 osób, jednak goście powinni przestrzegać pewnych wytycznych. Przede wszystkim, jeśli ktoś ma objawy zakażenia, to nie może przyjść na taką imprezę. Para młoda powinna dać do zrozumienia gościom, że jeśli ktoś odwoła przyjście w przeddzień imprezy, to nie potraktuje tego jako nietakt.

>>> Ministerstwo rozwoju: wytyczne dla organizatorów wesel i przyjęć

Przy jednym stoliku powinny siedzieć osoby pozostające ze sobą we wspólnym gospodarstwie domowym. Przy stołach okrągłych i prostokątnych zaleca się zredukowanie liczby miejsc o 20 procent. - Jeżeli przy stole o średnicy 180 centymetrów zazwyczaj sadza się 10 osób, to teraz powinno tam siedzieć nie więcej niż osiem - mówi Paulina Woźniacka z Ministerstwa Rozwoju. Strefy tzw. samoobsługowe, w których goście samodzielnie częstowali się przekąskami, napojami, ciastami czy lodami muszą być obsługiwane przez personel. Chodzi o to, żeby ten sam sztuciec nie był dotykany przez wielu gości.

Biesiadnicy nie muszą mieć w trakcie zabawy maseczek, ale obsługa obowiązkowo musi je nosić. Zespół śpiewa też bez maseczek. W trakcie zabawy należy zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że czas pandemii jeszcze się nie skończył.  

Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej przygotowała dla personelu np. wodzirejów, ale też dla gości pewne wytyczne, aby zrezygnować z zabaw, które spowodują nadmiernie bliskie kontakty gości. Można też rozważyć podzielenie imprezy. Najpierw zabawa dla rodziny i starszych wiekiem osób, a wieczorem dla koleżeństwa i rówieśników.


. .

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Materiał: Małgorzata Głogowska

Data emisji: 4.06.2020

Godzina emisji: 10.20

ag


 Katarzyna Gajek (rzecznik Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej), Paulina Woźniacka (naczelnik wydziału w Ministerstwie Rozwoju).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak