Nowe zasady w PKP Intercity. Więcej miejsc i obowiązkowa rezerwacja

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 11:48
Od początku czerwca w składach PKP Intercity obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Pasażerowie mogą zajmować wszystkie miejsca siedzące, ale jednocześnie muszą mieć też wykupione rezerwacje oraz pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. Inaczej nie wybiorą się w podróż.
Audio
  • Nowe zasady podróżowania PKP Intercity (Jedynka/ Cztery pory roku)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Michael715 / shutterstock

PKP Intercity zwiększyło limit miejsc w swoich pociągach i od 1 czerwca podróżni mogą korzystać ze wszystkich miejsc siedzących, a nie tak jak do tej pory - z co drugiego.

Obowiązkowe rezerwacje miejscówek

Jak przyznaje Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity, pasażer może wybrać się w podróż tylko wtedy, gdy wcześniej zarezerwuje sobie miejsce. W ten sposób do pociągu nie wsiądzie więcej osób aniżeli może zgodnie z obecnymi zasadami. - Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż, konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc - dodaje. 

Pasażerowie, którzy kupują bilety jednorazowe, otrzymują miejscówki od razu, natomiast osoby, które do tej pory podróżowały na biletach okresowych, muszą pamiętać o pobraniu rezerwacji miejsc siedzących. Rezerwacja dla biletów okresowych kosztuje złotówkę.

Nakaz noszenia maseczek

W pociągach PKP Intercity podróżni nadal muszą zasłaniać usta i nosy. - Maska założona na twarz zawsze będzie minimalizowała ryzyko zakażenia i latem w gorących przedziałach jej noszenie będzie dużo trudniejsze niż w chłodniejsze dni. Należy też pamiętać bezwzględnie o higienie dłoni i o unikaniu kontaktów z osobami zakażonymi - twierdzi Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny MSWiA.

Jak zapewnia Anna Zakrzewska, pociągi PKP Intercity są dezynfekowane przed każdym wyjazdem w trasę.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadziła: Sława Bieńczycka

Goście: Anna Zakrzewska (Biuro Prasowe PKP Intercity), Marek Posobkiewicz (główny inspektor sanitarny MSWiA)

Data emisji: 12.06.2020

Godzina emisji: 10.20

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne pociągi Pendolino wracają do rozkładu jazdy. Sprawdź, na jakie trasy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 02:41
10 i 11 czerwca 2020 roku PKP Intercity przywraca do rozkładu kolejne pociągi Pendolino, których kursowanie było zawieszone ze względu na sytuację epidemiczną. Szybkie pociągi pojawią się na trasach między Gdynią a Krakowem i Rzeszowem oraz między Warszawą a Wrocławiem, Krakowem i Gliwicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne pociągi PKP Intercity wrócą na trasy. Od niedzieli nowy wakacyjny rozkład jazdy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 22:16
Od 14 czerwca do 29 sierpnia obowiązywać będzie nowy wakacyjny rozkład jazdy pociągów PKP Intercity - poinformował przewoźnik. Jak wyjaśniono, wrócą m.in. prawie wszystkie składy Pendolino, a także pociągi nad morze i w góry.
rozwiń zwiń