Wojsko zaprasza na ćwiczenia. Można znaleźć pracę

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 13:19
W poniedziałek (15.06) rozpoczęły się Ochotnicze Ćwiczenia Wojskowe (OCW), w których mogą uczestniczyć kobiety i mężczyźni w wieku do 50 lat. Chętni sprawdzą się w służbie wojskowej, a jeśli będzie się im podobało, to mogą przejść na zawodową służbę.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 1210/pixabay

Sukcesywnie będą prowadzone trzy rodzaje ćwiczeń - 30, 60 i 90 dniowe, a za miesiąc takiej służby wojsko zapłaci uczestnikowi ok. 3 tysięcy złotych. Zainteresowani udziałem muszą zgłosić się do Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień właściwej dla miejsca stałego zameldowania lub właściwej dla miejsca przebywania powyżej trzech miesięcy. Warunkiem jest niekaralność.

Posłuchaj
09:49 4PR wojsko 15-06-2020.mp3 Wojsko zaprasza na ćwiczenia (Cztery pory roku/Jedynka)

Major Grzegorz Majka nie ukrywa, że choć barierą wiekową jest 50 lat, to im młodszy ochotnik, tym lepiej. Armia liczy, że ktoś, kto się sprawdzi, zostanie w wojsku na dłużej. Dobra kondycja fizyczna nie jest decydująca. - 30 dni szkolenia da uczestnikowi możliwość podniesienia sprawności fizycznej, bo jak wiadomo, ta sprawność w wojsku jest bardzo ważna i stawiana priorytetowo - mówi major.

Zauważa, że nie każda osoba ma predyspozycje do zostania żołnierzem, ale właśnie ćwiczenia mają dać prowadzącym możliwość poznania kandydata. Tym spełniającym wymagania zostanie zaproponowane pozostanie w służbie.

Major Majka zapewnia, że wyżywienie w wojsku jest smaczne i kaloryczne, więc nikt głodny chodzić nie powinien. Dieta będzie zróżnicowana, jak również zajęcia. Będzie szkolenie z taktyki, ale także strzeleckie i zapoznanie się ze sprzętem wojskowym.

MUZOtok/Youtube

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadziła: Daniel Wydrych

Gość: mjr Grzegorz Majka (rzecznik Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie)

Data emisji: 15.06.2020

Godzina emisji: 9.38

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gen. Artur Dębczak: musimy dostosować metody nauczania do tego, co podoba się młodym ludziom

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 09:26
- WKU dalej prowadzą swoją działalność, tyle że przeniosło się to do internetu. Musimy dostosować metody nauczania do tego, co podoba się młodym ludziom. Webinaria się sprawdzają, co widzimy po wejściach na nasze strony - powiedział w Polskim Radiu 24 gen. Artur Dębczak, dyrektor Biura ds. Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W powietrzu jak i na lądzie trzeba być zdyscyplinowanym". Gen. Piotr Krawczyk o Szkole Orląt

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2020 10:43
- Lotnictwo jest specyficzne, jeden zależy od drugiego, wymaga zaufania i tego uczymy - mówił w Polskim Radiu 24 Rektor-Komendant LAW, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.
rozwiń zwiń