Wyjeżdzasz na wakacje? Sprawdź czy ubezpieczenie obejmuje ryzyko zakażenia koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:49
Wyjeżdżając na wakacje warto wcześniej wykupić ubezpieczenie turystyczne. W tym roku szczególnie ważne jest aby zwrócić uwagę, czy obejmuje ono ryzyko zakażenia koronawirusem. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/ Iam_Anupong

Posłuchaj
02:19 [ PR1]PR1 (mp3) 19 czerwiec 2020 10_20_04.mp3 Koronawirus - co musisz wiedzieć? (Cztery pory roku/Jedynka)

 

- Jest to istotne, gdyż koszty leczenia są bardzo wysokie - przypomina rzecznik finansowy Mariusz Golecki. - One odbiegają od standardowych kosztów leczenia ambulatoryjnego w przypadku zwykłych wyjazdów. W przypadku koronawirusa mamy do czynienia z dosyć długą hospitalizacją - informuje. 

 

Warunki ubezpieczenia 

Firmy ubezpieczeniowe przyjmują dwie strategie. Jak informuje Mariusz Golecki część ubezpieczycieli stara się wyłączyć odpowiedzialność w przypadku wystąpienia pandemii. - Z drugiej strony rynek się rozwija i można wziąć pod uwagę te ryzyka, które mogą wystąpić - dodaje ekspert. 

W sobie trwającej pandemii warto zwrócić uwagę na ogólne warunki ubezpieczenia zawarte w umowie. - Jeżeli nabywamy polisę ubezpieczeniową za pośrednictwem agenta to w takiej sytuacji możemy dopytać o szczegóły. Jeżeli robimy to przez internet to wtedy jesteśmy zdani bardziej na siebie - wyjaśnia. 

Mariusz Golecki jednocześnie podkreśla, że na stronach internetowych ubezpieczyciele powinni informować o zakresie ochrony. - Informacje powinny być jak najbardziej szczegółowe i precyzyjne - słyszymy. 


Sytuacja epidemiologiczna 

Przed wyjazdem warto sprawdzić jaka jest sytuacja epidemiologiczna w kraju do którego się wybieramy. - Zachowujmy się zdroworozsądkowo - apeluje dr Michał Mularczyk. - Szukajmy czegoś, co spowoduje, że wypoczniemy. Jeżeli nie boimy się dużych skupisk to jedźmy w dane miejsce, ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku i odpowiedniej higieny - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Materiał: Małgorzata Głogowska 

Data emisji: 19.06.2020 r. 

Godzina emisji: 10.20

ans 

Czytaj także

Koronawirus. Czy każdy ozdrowieniec może oddać osocze?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 17:50
- Nie każdy może oddać osocze, ponieważ trzeba spełnić dwa warunki: trzeba być osobą zdrową i taką, która spełnia kryteria oddawania krwi zgodnie z polskimi kryteriami dotyczącymi tonacji krwi, która wynika z badania klinicznego, wywiadu, które przeprowadza lekarz - mówił dr n. med. Michał Sutkowski, prezes Warszawskiego Oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Czy dzieci wyjadą w tym roku na kolonie?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:22
Dla wielu dzieci kolonie czy obóz to jedyna szansa na letni wypoczynek. Czy w obecnej sytuacji zorganizowane wyjazdy dla dzieci dojdą do skutku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie wrócić z wakacji z koronawirusem?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 10:39
Mimo tego, że część z nas zdaje się o tym zapominać, koronawirus nadal z nami jest, i jak zaznaczył w Programie 1 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski, będzie nadal - aż do czasu wynalezienia szczepionki. Jak zatem spędzić bezpiecznie wakacyjny urlop?
rozwiń zwiń