"Zawsze gotowi, zawsze blisko". Jedynka z wizytą w jednostce WOT w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 13:08
Reporter radiowej Jedynki, Maciej Walecki odwiedził żołnierzy 62. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Podczas audycji rozmawiano m.in. o motywach młodych ludzi, którzy postanowili wstąpić do WOT i o tym, w jaki sposób terytorialsi wspierają lokalne społeczności.
.
.Foto: terytorialsi.wp.mil.pl

Posłuchaj
04:50 _PR1_AAC 2020_09_01-09-22-57.mp3 Jedynka z wizytą u żołnierzy WOT w Radomiu (Cztery porty roku/Jedynka)

Posłuchaj
06:40 _PR1_AAC 2020_09_01-10-21-03.mp3 Jedynka z wizytą u żołnierzy WOT w Radomiu (Cztery porty roku/Jedynka)

  

Ich motto brzmi: "Zawsze gotowi, zawsze blisko". Podczas trwającej pandemii koronawirusa terytorialsi nie tylko pomagają osobom potrzebującym, ale patrolują pobliskie lasy, dzięki czemu do tej pory nie dochodziło do żadnych podpaleń.

- Polski batalion jest zawsze gotowy, zawsze blisko, by wspierać lokalną społeczność, która na nas liczy w chwili próby - mówi st. szeregowy Michał Marczyk. 


Młodzież wraca do szkół! 

1 września, w dniu, w którym po letnim wypoczynku do szkół wracają uczniowie, do akcji wkraczają żołnierze WOT, którzy pomagają w zapewnieniu niezbędnych środków bezpieczeństwa. - W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego również radomscy terytorialsi wykonywali i wykonują szereg bardzo potrzebnych zadań dla placówek oświatowych - podkreśla ppłk Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Radomiu. - W samym mieście rozwozimy do ponad stu szkół maseczki ochronne, płyny dezynfekujące oraz odzież ochronną. Ponadto dystrybuujemy i transportujemy do siedmiu powiatów regionu radomskiego odzież i termometry przeznaczone dla tamtejszych placówek oświatowych - dodaje. 

Pomoc w czasie pandemii 

Wbrew wszystkim przeciwnościom żołnierze WOT ochoczo pomagają w trakcie trwającej pandemii, zwłaszcza osobom najuboższym. - Byliśmy bardzo dobrze przeszkoleni z bezpieczeństwa, z zakresu BHP, pierwszej pomocy, więc tę wiedzę mogliśmy wykorzystać w celu pomocy innym - zaznacza st. szer. Kamil Kowalczyk. 

Szeregowy Małgorzata Nowicka wyjaśnia, że każda kompania ma przydzielone zadania w swoim rejonie. - Razem ze st. szer. Kowalczykiem byliśmy w Kozienicach i naszymi zadaniami była przede wszystkim pomoc osobom najuboższym, starszym. W porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozwoziliśmy ciepłe posiłki, dowoziliśmy jedzenie do osób, które były w kwarantannie, razem z funkcjonariuszami policji patrolowaliśmy ulice - wylicza. 

***

W dalszej części audycji mowa była o zaangażowaniu terytorialsów w patrolowaniu lasów oraz o tym, jak Wojska Obrony Terytorialnej włączyły się w obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Reporter: Maciej Walecki 

Data emisji: 1.09.2020 r. 

Godzina emisji: 9.00-12.00

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na antenę wracają "Cztery pory roku"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 12:21
Wszystko kiedyś się kończy, więc i tegoroczne "Lato z Radiem" dobiegło w sobotę (29.08) końca. Ale pozostały wspomnienia. W audycji podsumujemy "Lato z Radiem" we wspomnieniach prowadzących i reporterów w drodze. Przypomnimy miejsca, w których gościliśmy, zabawne i zaskakujące momenty oraz antenowe wpadki.
rozwiń zwiń