Łoś z "Lata z Radiem" ma już swoje imię. Jakie?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 12:30
Stało się! Tegoroczna maskotka "Lata z Radiem" ma już swoje imię. Przedstawiamy Państwu Łosia Miłosia. Dokonaliśmy dobrego wyboru?
Łoś Miłoś i Roman Czejarek
Łoś Miłoś i Roman CzejarekFoto: Polskie Radio

Od 20 czerwca, kiedy wystartowało Lato z Radiem 2020, otrzymaliśmy tysiące propozycji związanych z imieniem dla naszego Łosia. Najczęściej słuchacze Programu 1 Polskiego Radia proponowali takie imiona jak: Polanek, Kampinosek, Leoś, Kopytek, Łosinek, Miłoś, Miłośnik, Słodziak, Ryszard, Daniel, Kopytek, Łopatuś, Covidek, Tosiek, Poluś, Radiolek, Rozgłośnik, Jedynek, Jedynkuś i Eterek.

🔸 Stało się! Nasz Łoś z Lato z Radiem ma już swoje imię. Poznajcie MIŁOSIA! 🧡

Opublikowany przez Jedynka - Program 1 Polskiego Radia Środa, 2 września 2020

Jury postanowiło wybrać imię Miłoś, które jako pierwsza zgłosiła 20 czerwca nasza słuchaczka z miejscowości Włóki niedaleko Płocka.

- Miłoś, ponieważ maskotka jest taka puchata i milutka. A poza tym u moich sąsiadów urodził się niedawno wnusio i dostał na imię Miłosz - tłumaczy pani Sylwia.

Matka chrzestna Łosia Miłosia otrzyma nie tylko 2 tegoroczne maskotki, ale także paczkę pełną innych maskotek. Jak zapewnia, część z nich zostanie przekazana na licytacje na rzecz potrzebujących zwierząt.

***

Lato z Radiem 2020

Dziennikarze Jedynki wyruszyli w ostatnie wakacje w Polskę, by od poniedziałku do soboty odwiedzać najciekawsze turystycznie, historycznie i kulturowo miejsca w kraju. To, które miejsca znalazły się na mapie reporterskich wyjazdów, zależało od słuchaczy biorących udział w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL!

Relacje reporterskie z wyjazdów w wybrane regiony Polski można było śledzić na antenie radiowej Jedynki, pod adresem latozradiem.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

. .
***

Tytuł audycji: Lato z Radiem 

Prowadził: Roman Czejarek

Data emisji: 2.09.2020

Godzina emisji: 9.00-12.00

DS

Czytaj także

Jedyne takie miejsce w Polsce. "Lato z Radiem" chłodzi się w Hydropolis

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 13:00
Wspólnie ze Sławą Bieńczycką odwiedziliśmy wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. To jedyne tego typu miejsce w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Krainie Otwartych Okiennic

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 12:48
Tym razem wspólnie z Małgorzatą Raduchą odwiedziliśmy Krainę Otwartych Okiennic we wsi Puchły na Podlasiu. Miejscowość stanowi ważny punkt na mapie prawosławnych sanktuariów w Polsce. 
rozwiń zwiń