"Człowiek bez barier 2020". Zgłoś swojego kandydata w konkursie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:00
Celem konkursu "Człowiek bez barier" jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym. 
Gali konkursu Człowiek bez barier 2019 w Zamku Królewskim w Warszawie
Gali konkursu "Człowiek bez barier 2019” w Zamku Królewskim w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Posłuchaj
05:59 _PR1_AAC 2020_09_08-11-22-18.mp3 "Człowiek bez barier 2020". Weź udział w konkursie i zgłoś swojego kandydata (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem

Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. Każdego roku wyłanianych jest pięcioro laureatów. Jeden z laureatów otrzymuje tytuł "Człowiek bez barier" i statuetkę, a czterej pozostali równorzędne wyróżnienia. Kandydatury do tegorocznej 18. edycji konkursu można zgłaszać do 28 września 2020 roku. 

- Kandydata można zgłosić przez formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na portalu. - mówi w "Czterech porach roku" Tomasz Przybyszewski ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. - Zgłaszać można osobę z niepełnosprawnością, która żyje aktywnie na różnych polach, pomaga innym, wspiera i jest wzorem do naśladowania - podkreśla gość audycji. 


Osobowość Internetowa 

Od 2016 roku przyznawana jest również nagroda w kategorii "Osobowość internetowa", z której internauci wyłonią najaktywniej działającą osobę w sieci. - To jest kategoria przeznaczona dla vlogerów, blogerów, osób aktywnych w mediach społecznościowych - informuje Tomasz Przybyszewski. - Kapituła wskazuje kandydatów, a samego wyboru dokonują internauci, czyli osoby, do których działania tych kandydatów są kierowane - dodaje. 

Gość audycji zaznacza, że na portalu będą dostępne dwa głosowania w kategoriach: "Nagroda Publiczności" oraz "Osobowość internetowa". - W pierwszej będzie 20 kandydatów. W drugiej kategorii "Osobowość Internetowa" osób będzie znacznie mniej, ale głosowanie na pewno będzie tak samo emocjonujące - zapewnia rozmówca Marzeny Kawy. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Marzena Kawa

Gość: Tomasz Przybyszewski (Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji)

Data emisji: 8.09.2020 r. 

Godzina emisji: 11.22

niepełnosprawni.pl/ans 

Czytaj także

Minister rodziny: za rządów PiS wsparcie dla niepełnosprawnych wzrosło do 40 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 16:45
- Za czasów rządów PiS nakłady na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami wzrosły z 30 do ponad 40 mld zł z rentą socjalną - powiedziała w wielkopolskiej Słupi pod Kępnem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń