Zajęcia dodatkowe w dobie pandemii. Zapisywać dziecko czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 13:20
Mimo pandemii koronawirusa propozycji dla dzieci i młodzieży nie brakuje. Czy uczęszczanie na zajęcia pozalekcyjne jest obecnie bezpieczne?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dmytro Zinkevych

czytaj więcej
1200_dziecko_shutterstock.jpg
Zajęcia dodatkowe. Jak pogodzić ambicje rodziców z możliwościami dziecka?

Prezes Fundacji "Rodzice Szkole" Wojciech Starzyński mówi w Programie 1 Polskiego Radia, że obecnie - podczas pandemii koronawirusa - zajęcia dodatkowe powinno się raczej ograniczyć do tych odbywających się na terenie szkoły. Oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego obowiązującego w placówce.

.

- W okresie koronawirusa zajęć dodatkowych zewnętrznych powinno być jak najmniej - ocenia i dodaje, że w jego opinii, zajęcia w formie on-line także nie są najlepszym pomysłem, bo dzieci są nimi po ostatnich miesiącach zmęczone. 

Posłuchaj
07:34 PR1_MPLS 2020_09_10-09-36-51.mp3 Prezes Fundacji "Rodzice Szkole" Wojciech Starzyński o zajęciach dodatkowych (Cztery pory roku/Jedynka)

 

- Rodziców trzeba uświadamiać, a nawet edukować, żeby nie przeciążali dzieci - mówi Wojciech Starzyński. - Nasze doświadczenie, jako fundacji, jest jednak takie, że wbrew temu co się niejednokrotnie sądzi, rodzice - mimo, że mają czasem wygórowane ambicje w stosunku do swoich dzieci - wykazują znacznie więcej rozsądku niż czasem się o tym mówi - zaznacza gość radiowej Jedynki i dodaje, że jeśli chodzi o wybór, formę i liczbę zajęć należy zaufać rodzicom. - Zazwyczaj dokonują oni racjonalnych wyborów - ocenia. 

Posłuchaj
03:35 PR1_MPLS 2020_09_10-09-21-15.mp3 Co słuchacze radiowej Jedynki sądzą o zajęciach dodatkowych dla dzieci (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek, Joanna Racewicz

Gość: Wojciech Starzyński (Prezes Fundacji "Rodzice Szkole")

Data emisji: 10.09.2020

Godzina emisji: 9.00-10.00

kh

Czytaj także

Szachy, balet, robotyka. "Zajęcia dodatkowe nie zrobią z dziecka geniusza"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 16:00
- To, kim dziecko będzie w przyszłości, nie zależy od tego, czy jest objuczone zajęciami szkolnymi i dodatkowymi od rana do wieczora - mówi Agnieszka Robak, psycholog dziecięca.
rozwiń zwiń