Piękna skóra jesienią? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 13:00
Jesień to idealny moment, aby zregenerować skórę po lecie. Godziny spędzone na słońcu pozostawiły na niej ślady w postaci przebarwień, piegów i opalenizny. Ukryta pod coraz grubszą warstwą ubrań wymaga szczególnej pielęgnacji: nawilżenia i regeneracji. Jak pielęgnować skórę jesienią? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/AtlasStudio

Czytaj też
czosnek_1200.jpg
Działa antybakteryjnie, antynowotorowo i odmładza. Naturalne właściwości czosnku

- Słońce wpływa na naszą cerę niezbyt korzystnie, dlatego ważne jest, żeby po lecie zbadać znamiona - zaznacza w "Czterech porach roku" w Programie 1 Polskiego Radia lekarz medycyny estetycznej i dermatolog dr Małgorzata Marcinkiewicz.

.

- Natomiast jeśli chodzi o przebarwienia, to jest to idealny moment, żeby się nimi zająć. Słońca jest coraz mniej, więc nie ma tak dużego ryzyka, że jak włączymy preparaty złuszczające, dojdzie do powikłań, czyli jeszcze większego przebarwienia - podkreśla ekspertka. 

Posłuchaj
06:20 PR1_MPLS 2020_09_30-10-18-51.mp3 ABC pielęgnacji skóry jesienią (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Jesień to także najlepszy czas dla zabiegów złuszczających. Dr Marcinkiewicz poleca złuszczającą pielęgnację domową - na przykład wszelkiego rodzaju peelingi - ale także podkreśla, że to dobry czas na zabiegi kosmetyczne. Przestrzega jednak, aby dostosować pielęgnację do swojego rodzaju skóry.

.

Skóra po lecie jest wysuszona, dlatego szczególnie teraz warto zadbać o jej prawidłowe nawilżenie. - Latem jest większa wilgotność powietrza, więc i skóra jest naturalnie nawilżona. Jesienią i zimą wilgotność spada, warunki atmosferyczne się zmieniają i niestety działa to niekorzystnie. Mikrouszkodzenia mogą jeszcze bardziej się nasilać, a przesuszenie zwiększać - mówi gość Jedynki i poza kosmetykami nawilżającymi poleca także picie dużej ilości wody. 

Dobrze jest także na co dzień dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych w postaci dobrze zbilansowanej diety. 

.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku  

Prowadzą: Joanna Racewicz i Roman Czejarek 

Gość: Małgorzata Marcinkiewicz (dermatolog, lekarz medycyny estetycznej)

Data emisji: 30.09.2020 

Godzina emisji: 10.00-11.00

kh

Czytaj także

Jesz szybko i łapczywie? Popełniasz największy błąd w życiu

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 13:40
Polacy, w tym o zgrozo dzieci, tyją coraz bardziej. Jedzenie jest dostępne na wyciągnięcie ręki, kuszą nas promocje, a potem kupione w ten sposób produkty trzeba zjeść, bo nie powinny się zmarnować. I tak konsumujemy zbędne kalorie. Jak jeszcze ktoś mało się rusza, ma otyłość zagwarantowaną. Co ciekawe, wpływ na organizm ma też sposób jedzenia.
rozwiń zwiń