Świeże produkty prosto od rolnika. Poznaj polski e-bazarek.pl

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 12:00
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą Cudze chwalicie, swoje poznajcie, która promuje polskiebazarek.pl jako narzędzie sprzedaży bezpośredniej od rolnika do konsumenta.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Yulia Grigoryeva

Posłuchaj
04:17 _PR1_AAC 2020_10_13-10-13-42.mp3 Świeże produkty prosto od rolnika. Poznaj polski e-bazarek.pl (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Od czasu pandemii statystyczny Kowalski może sobie kupić dobrą kiełbasę, ser, owoce, warzywa, nalewki itp. bezpośrednio od rolnika. Tego typu zakupy umożliwia portal "polskibazarek.pl" stworzony przez MRiRW. Można wyszukać, co się chce i gdzie się chce. 

Polskiebazarek.pl pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.

źródło: MRiRW

Sadownik Agnieszka Jaworska w rozmowie z Małgorzatą Abgarowicz mówi, że jedną z najbardziej popularnych wśród dzieci odmian jabłek jest "Gala". - W tej chwili to najlepszy czas na te owoce, dlatego, że one mają okres najlepszej dojrzałości, jabłka są kruche, soczyste - podkreśla. - My jako rolnicy od 2019 roku mamy prawo legalnie sprzedawać m.in. na targowiskach i w sklepach naszą własną produkcję - dodaje. 

Ceny niższe niż w sklepach 

Można na nim bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży i promocji swoich produktów. Szczególnie wartym podkreślenia jest fakt, że dzięki takiemu działaniu konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik - nie ma marży pobieranej przez pośredników.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Materiał: Małgorzata Abgarowicz

Data emisji: 13.10.2020r. 

Godzina emisji: 10.14

gov.pl/ans

Czytaj także

GUS: rośnie pozycja Polski w eksporcie żywności. Zobacz, w których produktach przodujemy

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2020 10:40
W 2019 r. w wyniku zmian modernizacyjnych i rozwoju swobodnej wymiany towarowej wzmocniła się handlowa pozycja Polski na rynku europejskim i światowym - wynika z raportu GUS. Wartość eksportu żywności osiągnęła 31,4 mld euro, tj. o 5,8 proc. więcej niż rok wcześniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczuj radość zbierania! Dołącz do osób zbierających owoce i warzywa

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:38
Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla siebie pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warzywa, owoce, przetwory w gospodarstwie. Obie strony zyskują!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powszechny Spis Rolny. Rzecznik GUS: będzie realizowany głównie zdalnie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 10:45
- Pandemia wpłynęła na naszą decyzję. 30 września Centralne Biuro Spisowe wydało komunikat o zawieszeniu działań rachmistrzów w terenie - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Banaszek, rzecznik Głównego Urzędu Statystycznego.
rozwiń zwiń