"Choinki Jedynki 2020". Jak wziąć udział w Akcji Charytatywnej Programu 1?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 10:50
Jeśli masz między 6 a 16 lat możesz wziąć udział w konkursie plastycznym i stworzyć pracę na temat "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia". Dorosłych Słuchaczy zachęcamy do udziału w licytacji rysunków oraz przedmiotów przekazanych przez dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia. 
Choinki Jedynki 2020
"Choinki Jedynki 2020"Foto: Polskie Radio

Posłuchaj
16:54 [ PR1]PR1 (mp3) 22 październik 2020 09_21_46.mp3 "Choinki Jedynki 2020". Jak wziąć udział w Akcji Charytatywnej Programu 1? (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Wystartowała 19. edycja akcji "Choinki Jedynki"! - To akcja, która rodzi radość - radość tworzenia i radość pomagania. W czasach, w których tej radości trochę nam brakuje, w których popsuto nam tę radość, mam nadzieję, że zbierzemy siły i że damy sobie i innym całe morze radości, tak, jak to bywało w latach ubiegłych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia dziennikarka Agnieszka Kunikowska.

W ramach akcji "Choinki Jedynki" od 2005 roku zbieramy fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Od 2013 roku także na rzecz wskazanej przez tę fundację, drugiej organizacji pożytku publicznego - w tym roku jest to Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

- Pandemia koronawirusa sprawiła, że zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo potrzebują pomocy, ci którzy są samotni i bezradni. Pomaganie musi być teraz trochę inne - intensywniejsze, konkretniejsze. Akcje charytatywne, takie jak "Choinki Jedynki", nabierają jeszcze większego znaczenia - podkreśliła Anna Dymna z Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

- Covid uderza w to, co najważniejsze - w poczucie bezpieczeństwa. Utrudnia kontakty między ludźmi, relacje, bliskość. To jest sytuacja, w której nie możemy się opuścić. Musimy być ze sobą, razem - zaznaczył prof. Andrzej Cechnicki ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. - Dziękuję za solidarność - dodał.

Posłuchaj
02:47 Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka) Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda: wierzę, że zasięg tej inicjatywy będzie równie duży jak w minionych latach (Jedynka)

 

choinka święta 1200 FREE.jpg
"Choinki Jedynki 2020" - strona internetowa

Jak wziąć udział w Akcji Charytatywnej Programu 1?

W ostatnich latach fundusze zbieraliśmy licytując obrazki namalowane przez dzieci oraz dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia (temat prac: "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia"). W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, ogłaszamy konkurs rysunkowy dla dzieci, a dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia prosimy o przekazywanie przedmiotów na nasze aukcje.

ev.jpg
"Choinki Jedynki 2020" - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Do 18 listopada można nadsyłać zdjęcia wykonanych rysunków na konkurs na specjalną platformę elektronicznąOd 20 do 29 listopada wybrane przez Jury - malarze: Aneta Kosin i Marek Jaromski oraz prof. Franciszek Maśluszczak - prace będą omawiane na antenie Programu 1 w audycjach: "Cztery pory roku" (9.00-12.00) i "Ekspres Jedynki" (15.00-18.00) oraz w pasmach sobotnich i niedzielnych. 

Od 30 listopada do 4 grudnia, w godz. 9.00-12.00, będą prowadzone licytacje przedmiotów przekazanych na licytacje przez dorosłych Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia, a 5 grudnia, w Wielkim Finale, zapraszamy - w godz. 8.00-19.30 - na licytację 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie rysunkowym i 12 prac podopiecznych obu Fundacji.

Podsumowaniem 19. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia S.A. "Choinki Jedynki 2020" będzie koncert on-line.

Akcję honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

.
***
Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Joanna Racewicz

Gość: Agnieszka Kunikowska (Program 1 Polskiego Radia), Anna Dymna (Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"), prof. Andrzej Cechnicki (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej)

Data emisji: 22.10.2020 

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2020" - ruszyła Akcja Charytatywna Programu 1!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 17:00
W niedzielę znów usłyszeliśmy charakterystyczne dzwoneczki. Wystartowała 19. Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia S.A. - "Choinki Jedynki 2020". Jej celem jest wspieranie podmiotów i organizacji, które pomagają osobom niepełnosprawnym. Akcję honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
rozwiń zwiń