Koronawirus w Polsce. Gdzie szybki test dla niezmotoryzowanych?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 12:40
Szybko i bezpiecznie test na obecność koronawirusa można zrobić w punktach drive-thru, do których codziennie ustawiają się kolejki samochodów. A co mają zrobić osoby, które są niezmotoryzowane?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/JHDT Productions

Posłuchaj
01:37 PR1_MPLS 2020_10_29-10-21-50.mp3 Gdzie test na koronawirusa? ("Koronawirus - co musisz wiedzieć?/Jedynka)

- Też mogą przyjść do punktu pobrań. Samochodem jest bezpieczniej i wygodniej natomiast nie ma przeciwwskazań, żeby osoba przyszła do punktu pobrań i często tak się zdarza, że osoby przychodzą czy przyjeżdżają komunikacją - mówi w poradniku "Koronawirus - co musisz wiedzieć" w Programie 1 Polskiego Radia Irena Kierzkowska, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.


czytaj więcej
koronawirus test 1200.jpg
Jak przygotować się do testu na koronawirusa?

Konsultant Województwa Mazowieckiego w Dziedzinie Chorób Zakaźnych, ordynator w Wojewódzkim Szpitalu zakaźnym, Grażyna Cholewińska-Szymańska mówi w radiowej Jedynce, że jeżeli dana osoba jest niesprawna, na przykład starszy człowiek, to istnieje możliwość, żeby po kontakcie z lekarzem rodzinnym wezwać na jego wniosek karetkę tzw. wymazówkę. - Przyjeżdża ona do domu pacjenta, gdzie robi się wymaz - wyjaśnia. 


.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Joanna Racewicz

Materiał: Małgorzata Abgarowicz

Data emisji: 29.10.2020

Godzina emisji: 10.21

kh

Czytaj także

Jak przygotować się do testu na koronawirusa?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:29
Masz niepokojące objawy? Podejrzewasz u siebie koronawirusa i chcesz wykonać test? Kiedy najlepiej go zrobić? Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować? 
rozwiń zwiń