Jakie słuchawki i drukarka dla dziecka do nauki online?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 20:44
Wydawałoby się, że wystarczą jakiekolwiek słuchawki i dziecko może uczestniczyć w lekcjach online. Mateusz Kulik, który zajmuje się nowoczesnymi technologiami, przekonuje, że dobre słuchawki to ważna sprawa. Zwłaszcza przy nauce domowej.
Słuchawki gamingowe
Słuchawki gamingoweFoto: frenky362/shutterstock

oczy komputer 1200.jpg
Praca i nauka online to godziny spędzane przed ekranem. Jak ulżyć oczom?

Wyjaśnia, że w domu nigdy nie jest idealnie cicho, a jeśli ktoś ma rodzeństwo, zwłaszcza młodsze i głośne, to dobrze się od niego odciąć. Poleca kupno słuchawek gamingowych, takich, jakie są używane przez profesjonalnych graczy. To są duże słuchawki, dobrze osłaniające uszy, często z mikrofonem na pałąku, który można dowolnie regulować.

Posłuchaj
05:27 4PR Drukarki 17-11-2020.mp3 Jakie słuchawki i drukarki wybrać dla ucznia? (Cztery pory roku/Jedynka)

- To nie jest przypadkiem fajne, że wyglądamy, jak profesjonalny gracz? - pyta. Poza tym takie słuchawki pozwalają uczniowi odciąć się od domowych odgłosów i skupić się na nauce. Zaletą jest również brak sprzężeń i wycia, kiedy do mikrofonu trafia dźwięk ze słuchawek.


dziecko komputer 1200.jpg
Nauka zdalna. Co, jeśli dziecko nie ma komputera?

Mateusz Kulik zauważa, że większość laptopów ma już wbudowane kamery, mikrofony i głośniki, ale bardzo często podczas połączeń trudno uniknąć swoistego echa, które przeszkadza w zrozumieniu przekazywanych treści. Słuchawki gamingowe bardzo często mają system ANC (active noise canellaction, czyli aktywna redukcja hałasu), który pozwala odciąć się od otoczenia.

Jeśli chodzi o kupno drukarki to jest jedna generalna zasada - trzeba dowiedzieć się, ile kosztują materiały eksploatacyjne, czyli tusze i tonery i na jak długo starczają. Bo może się okazać, że drukarkę kupi się tanio, ale wyda się potem majątek na tusze lub tonery.

O tym, czy wybrać drukarkę atramentową, czy laserową powinno decydować to, do czego będziemy jej używać i ile stron będziemy drukować. Jeśli ktoś zamierza wydrukować kilkaset stron podręcznika, to lepiej i taniej sprawdzi się drukarka laserowa. Jeśli będziemy drukowali kilka stron dziennie, to tańszym rozwiązaniem może okazać się drukarka atramentowa. Jednak należy pamiętać, aby ją regularnie użytkować, bo inaczej tusz w głowicy zaschnie i sprzęt będzie się nadawał do wyrzucenia.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Mateusz Kulik (dziennikarz radiowej Czwórki, który zajmuje się nowoczesnymi technologiami)

Data emisji: 17.11.2020

Godzina emisji: 10.40

ag

Czytaj także

Wideokonferencje, spotkania w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 13:47
Zamrożenie wielu dziedzin życia spowodowało, że w zawrotnym tempie wielu Polaków przechodzi naukę informatyzacji. Duża liczba instytucji pracuje zdalnie, pracownicy kontaktują się ze sobą wyłącznie za pośrednictwem telefonu lub internetu, a szkoły zmusiły rodziców i niektóre dzieci do przyspieszonego kursu obsługi komputera, bo od marca nauka odbywa się na odległość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:28
Zakup odpowiedniego komputera dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Jaki model będzie najbardziej odpowiedni? Czym się kierować w zakupie? Jakie programy zainstalować? 
rozwiń zwiń