Czy można zrobić wigilię zdalnie? Można!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 14:47
W tym roku wigilie dla pracowników będą inne niż dotychczas. Część firm decyduje się bowiem na przeniesienie ich do internetu. - Wystarczy dowolny komunikator wideo i jakiś dobry pomysł - mówi Maja Gojtowska, konsultantka biznesowa. Jak wyglądają przygotowania do zdalnej wigilii?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Ramil Gibadullin/shutterstock

Posłuchaj
03:21 PR1_MPLS 2020_12_11-10-44-00.mp3 Wigilie pracownicze mogą być zdalne (Jedynka/Cztery pory roku)

W internecie można już znaleźć specjalne konfiguratory zdalnych wigilii. Wystarczy w formularzu podać adres e-mail, liczbę gości, wybrać atrakcje oraz prezenty i od ręki otrzymamy wyliczenie kosztów.

święta free 1200.jpg
Jak zaangażować dziecko w przygotowania do Świąt?

- Znam firmy, które wysyłały wcześniej do swoich pracowników specjalne świąteczne zestawy. Były tam bluzy ze świątecznymi motywami czy produkty potrzebne do przygotowania pierniczków. Później te paczki są wspólnie otwierane i przygotowywane. Im większy budżet, tym istnieje więcej możliwości. Pracodawcy organizują wirtualne imprezy integracyjne z moderatorami, tj. czasami live cooking czy grywalizacyjne tematy - opowiada Maja Gojtkowska.

Źródło: Theatre In The Park/A virtual MERRY CHRISTMAS from Theatre In The Park

Wigilia nie musi być droga

Jak zauważa Maja Gojtkowska, wigilia pracownicza nie musi być droga. - Jeśli budżet jest mały, prawdę mówiąc, wystarczy dowolny komunikator wideo i jakiś dobry pomysł. Pracownicy mogą sobie wręczać wirtualne mikołajowe prezenty, wspólnie przygotowywać potrawy świąteczne czy po prostu ze sobą porozmawiać - dodaje ekspert Jedynki.

shutterstock wigilia boże narodzenie zaślepka 1200 550.jpg
Cyfrowe Radio Gwiazdka. Na Święta od Polskiego Radia

Korzystają firmy gastronomiczne

Branża gastronomiczna także nie śpi i stara się wykorzystać takie okazje jak wigilie pracownicze. - Nasi goście zamawiają u nas towar na Święta i dowozimy go do miejsca zamieszkania, żeby te osoby nie musiały specjalnie przychodzić - mówi Damian Szymura, przedstawiciel jednej z firm gastronomicznych.

Co można zamówić? Tradycyjnie barszcz, zupę rybną lub grzybową, ale także ryby, uszka, pierogi czy kapustę z grzybami. Popularnością cieszą się również śledziki z cebulką i ogórkiem. Wbrew pozorom, mimo pandemii, zainteresowanie świątecznym cateringiem jest spore.

>>Cyfrowe Radio Gwiazdka. KLIKNIJ, żeby posłuchać<<

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadził: Roman Czejarek

Materiał: Patryk Bedliński

Data emisji: 11.12.2020 

Godzina emisji: 10.44

DS

Czytaj także

Karp nie musi cierpieć

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 13:14
- Karpie są przykładem zwierząt w stosunku do których prawo w okresie okołoświątecznym łamane jest na skalę masową - mówi w "Czterech porach roku" Karolina Kuszlewicz, rzecznik ds. ochrony zwierząt w Polskim Towarzystwie Etycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polsko-włoskie smaki na wigilijnym stole

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 13:57
Pasta ze śledziem? Ryba z makaronem? O tym, jak połączyć te smaki i o bożonarodzeniowych tradycjach opowiadało na antenie radiowej Jedynki polsko-włoskie małżeństwo: Ula Kostrzewa i Emanuele Guidi. 
rozwiń zwiń