Szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób starszych i niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 13:29
Słuchacze interesują się, w jaki sposób przeciwko COVID-19 będą szczepione osoby starsze lub niepełnosprawne i samotne, które nie mają możliwości opuszczenia mieszkania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

koronawirus szczepionka 1200 free
Czy osoby z chorobami przewlekłymi będą mogły się zaszczepić na koronawirusa?

Barbara Nawrocka, rzecznik NFZ w Bydgoszczy, uspokaja, że osoby, które z różnych względów nie będą mogły opuścić mieszkania, zostaną zaszczepione w domu. Jest też możliwość zorganizowania transportu, który taką osobę zawiezie do punktu szczepień i odwiezie z powrotem. Przyznaje, że to rozwiązanie zastępcze.


Posłuchaj
02:30 Koronaporadnik 14-12-2020.mp3 Co ze szczepieniami w domu? (Cztery pory roku/Jedynka)

 

- Zaszczepienie pacjenta w domu jest obligatoryjne - mówi. Dlatego zespół musi jechać do osoby, która z jakichś względów nie jest w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Barbara Nawrocka uspokaja też lekarzy, że nie będzie konieczności tworzenia dwóch zespołów szczepiennych. Ten sam zespół może w określonych godzinach dokonywać szczepień stacjonarnych, a w pozostałym czasie jeździć ze szczepieniami w tzw. teren.

katar free 1200.jpg
Katar i przeziębienie. Czy wtedy możemy zaszczepić się przeciw COVID-19?

Nie jest konieczne, aby ta sama placówka dokonywała szczepień stacjonarnych i wyjazdowych. - Może skorzystać z pomocy innej placówki, która będzie dokonywała szczepień w domach pacjentów - mówi rzecznik.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Data emisji: 14.12.2020

Gość: Barbara Nawrocka (rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia)

Godzina emisji: 9.00-12.00

ag

Czytaj także

Koronawirus a podróże. Jakie zasady obowiązują w branży turystycznej i hotelowej?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 11:50
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany m.in. na ferie, święta, Sylwestra i na czas zimowy w turystyce. Dlaczego lepiej nie obchodzić obowiązujących przepisów w myśl zasady "Polak potrafi" i nie udawać służbowych wyjazdów np. w czasie świąt czy ferii? Kto może jednak pojechać w góry, korzystać legalnie z bazy noclegowej i ćwiczyć na lodowisku, stoku narciarskim? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalkulator ryzyka zakażenia koronawirusem. Jak to działa?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 14:10
Eksperci MOCOS (Modelling Coronavirus Spread) przygotowali kalkulator ryzyka zakażenia koronawirusem. Z jego pomocą oszacujemy, jak przejdziemy chorobę. 
rozwiń zwiń