Grzegorz Hyży: wykorzystuję każdą wolną chwilę na tworzenie piosenek

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 15:50
- Nie było u mnie przerwy, jeżeli chodzi o komponowanie; każdą wolną chwilę wykorzystuję, żeby tworzyć piosenki i przez ostatnie trzy lata powstało dużo więcej materiałów, niż potrzeba na złożenie albumu - mówił w "Muzycznej Jedynce" Grzegorz Hyży. 
Grzegorz Hyży
Grzegorz Hyży Foto: Sony Music Entertainment Poland/Ewelina Kula/Krzywkowski Management

Posłuchaj
09:08 2020_12_16 14_24_51_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Grzegorz Hyży: wykorzystuję każdą wolną chwilę na tworzenie piosenek (Muzyczna Jedynka)

 

Grzegorz Hyży to jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. Popularność zdobył dzięki udziałowi w trzeciej edycji show "X-Factor", gdzie zajął drugie miejsce. W 2018 artysta zasiadał w fotelu trenerskim 9. Edycji jednego z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych programów muzycznych – "The Voice Of Poland". Ostatnie trzy lata wykonawca koncertował w całej Polsce. W wolnych chwilach komponował i pisał nowe teksty.

źródło: Grzegorz Hyży/Youtube 

W listopadzie 2020 roku miał premierę utwór "Król nocy" zapowiadający trzeci album piosenkarza. Piosenka spotkała się z pozytywną oceną publiczności. - Założenie było takie, żeby troszkę zaskoczyć swoich słuchaczy i przyszłych fanów, żeby sami sprawdzili, co kryje się za kompozycją "Króla nocy" i kto ją śpiewa - zdradza wokalista. 

Czytaj także: 

Nowy album nadchodzi 

12 maja 2017 roku został wydany krążek "Momenty", który zawiera 14 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Krążek dotarł do 6 miejsca zestawienia OLiS i osiągnął status złotej płyty. 

Wokalista obecnie pracuje nad materiałem do nowego albumu. - Proces produkcji jest w toku - podkreślił Grzegorz Hyży. - Dajemy sobie wolną rękę i swobodę, ciężko mówić o albumie, który się jeszcze tworzy, ale mam nadzieję, że jakościowo będzie to rzecz na pewno nie gorsza od poprzedniej. Wszystkie moje nadzieje i trud pracy wskazują na to, że będzie to coś wyjątkowego - dodał. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Grzegorz Hyży (wokalista)

Data emisji: 16.12.2020 r. 

Godzina emisji: 14.24

mat. prasowe/ans

Czytaj także

Andrzej Piaseczny: dobrze czuję się ze sobą, muzyka jest moją pasją

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 17:34
- Muzyka, mimo że to jest pewien rodzaj zawodu, który uprawiam od wielu lat, jest moją pasją i to powoduje, że uśmiech na twarzy jest prawdziwy. Kiedy gramy, nasze emocje przenoszą się na drugą stronę, nie tylko do publiczności, ale też przez elektroniczne komunikatory - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. W piątek po godz.20 koncert artysty w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mogłem w niej pokazać nowe, inne oblicze". Muniek Staszczyk o płycie "Syn Miasta"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 16:08
- Ten album prywatnie jest dla mnie bardzo ważny, ukończony z perspektywy szpitalnego łóżka. (...) Jest to bardzo ciekawa artystycznie płyta i mogłem w niej pokazać nowe, inne oblicze - mówi Muniek Staszczyk o solowym albumie "Syn Miasta". 
rozwiń zwiń