"Na Klinikę Budzik" – nowy sposób na oszustwo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 13:43
Oszukiwano już ludzi na wnuczka, na policjanta, na pandemię. Ale wyobraźnia oszustów jest ogromna. Najnowszy sposób to na Klinikę Budzik. Ewa Błaszczyk, szefowa Fundacji "Akogo?" prowadzącej klinikę ostrzega, żeby nie dać się oszukać, bo prawdziwa organizacja nie zbiera datków telefonicznie.
Ewa Błaszczyk
Ewa BłaszczykFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

Ewa Błaszczyk 1200 free
Ewa Błaszczyk: mój zawód to mój wentyl

Złoczyńcy po raz kolejny chcą żerować na dobrym sercu Polaków, którzy zawsze są gotowi wspierać potrzebujących. Ponieważ metody na wnuczka i policjanta już na tyle zostały nagłośnione, trzeba było wymyślić coś nowego. I wymyślono.


Posłuchaj
08:29 jedynka-26-03-2021-cztery-pory-roku-ewa-błaszczyk.mp3 Ewa Błaszczyk o Fundacji "Akogo?" i próbach wyłudzenia pieniędzy jakoby na jej potrzeby (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Ewa Błaszczyk ostrzegła, że oszuści posługują się nazwą Kliniki Budzik, która wybudza ze śpiączki dzieci i dorosłych. Ma na tym polu znaczące sukcesy. - Oszuści telefonują i przekonują, że fundacja "Akogo?" utraciła przywilej zbierania funduszy z 1% dla OPP - mówi aktorka. Przekonują, żeby dokonać wpłaty bezpośrednio i podają numer konta. - Oświadczam, że nie prowadzimy zbiórek poprzez kontakty telefoniczne i przez bezpośredni kontakt - mówi.

Odpowiednie oświadczenie zostało umieszczone na stronie internetowej fundacji. - Proszę wszystkich, żeby nie ulegali takim oszustwom - apeluje. Podkreśla, że w czasach pandemii wiele rzeczy wygląda inaczej niż zazwyczaj. Jeżeli ktoś nie zada sobie trudu i nie sprawdzi, że jest to próba oszustwa, to może jej ulec.


Oświadczenie fundacji Akogo? 

Zwraca uwagę, że pomoc długofalową jej fundacja zazwyczaj otrzymuje od osób, które miały jakiś związek z wybudzaniem ze śpiączki. Teraz zresztą fundacja stara się nie korzystać z wolontariuszy w obawie przed kontaktem z koronawirusem. Poza tym do opieki nad chorymi bardziej potrzebni są specjaliści, a nie wolontariusze.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzi: Joanna Racewicz

Gość: Ewa Błaszczyk (aktorka, Fundacja "Akogo?")

Data emisji: 26.03.2021

Godzina emisji: 11.18

ag


Czytaj także

"Zmiennicy" - kultowa taksówka WPT 1313 aktorem serialu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 05:45
Dzisiaj mijają 33 lata od premiery pierwszego odcinka kapitalnego serialu "Zmiennicy" w reżyserii Stanisława Barei. Pierwszy odcinek wyemitowano 18 października 1987 roku. Była to niedziela, wieczór po kolejnym wydaniu propagandowego Dziennika Telewizyjnego.
rozwiń zwiń