"Nieprzeciętni 2021". Hanna Dołęgowska: warto pokazywać pozytywnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 10:50
"Nieprzeciętni" to plebiscyt adresowany do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Trwa tegoroczna odsłona wydarzenia.
Hanna Dołęgowska
Hanna DołęgowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
10:47 Jedynka/Cztery pory roku - 7.04.2021 nieprzeciętni Trwają zgłoszenia do plebiscytu Radiowej Czwórki "Nieprzeciętni 2021" (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Od 22 marca do 18 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów - młodych ludzi między 18. a 35. rokiem życia - spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej czworka.online lub poprzez wysłanie wiadomości na adres nieprzecietni@polskieradio.pl (REGULAMIN). Zwycięzcę poznamy 24 czerwca.

Nieprzecietni 1200.png
Nieprzeciętni 2021 - serwis specjalny

O genezie plebiscytu w audycji "Cztery pory roku" opowiedziała dyrektor i redaktor naczelna Czwórki, przewodnicząca kapituły Plebiscytu Nieprzeciętni 2021. Hanna Dołęgowska zwróciła uwagę, że gdy plebiscyt startował, w 2004 roku, nie było jeszcze tak wielu talent shows, konkursów, jak teraz.

- Wydawało nam się, że po etapie szkoły, nagród, stypendiów na studiach, w kolejnych latach młody przecież jeszcze człowiek nie jest nagradzany. Nagrodzić może go życie albo najbliżsi, ale trudno pokazać to, co robi, czym się zajmuje, środowisko, dla którego jest inspiracją. Pomyśleliśmy, że warto pokazywać pozytywnych ludzi. Ludzi, którym się chce. Nieprzeciętność to nie są tylko wyjątkowe pasje, to nie tylko młodzi naukowcy, ludzie, którzy działają charytatywnie, to jest energia do życia i chęć zrobienia czegoś więcej. Właśnie takich ludzi szukamy - podkreśliła gość "Czterech pór roku".

Czytaj także:


Kto może zostać "Nieprzeciętnym"? - Zgłaszają się i są zgłaszani przeróżni ludzie. Reprezentanci, przedstawiciele tak naprawdę każdej dziedziny życia. Jednym z naszych "Nieprzeciętnych" był młody człowiek, który działa w Fundacji Czerwone Noski, był też naukowiec. Wśród finalistów był strażak. Zeszłoroczny "Nieprzeciętny" to twórca obrazów inspirowanych starymi fotografiami, malowanych na drzwiach i ścianach stodół oraz szop - wyjaśniła Dołęgowska.

Rozmówczyni Sławy Przybylskiej przypomniała, że w historii plebiscytu można znaleźć także wątki związane z Programem 1. Jednego z "Nieprzeciętnych", 19-letniego konstruktora rakiet, do konkursu zgłosili dziadkowie, którzy o plebiscycie usłyszeli na antenie radiowej Jedynki. 


▪️Cały czas czekamy na Wasze zgłoszenia! ▪️Twoja przyjaciółka robi coś niesamowitego? ▪️Nie zwlekaj! Zgłoś ją! ▪️Klik ▶️ https://www.polskieradio.pl/465

Opublikowany przez Czwórka Sobota, 3 kwietnia 2021

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Małgorzata Raducha szukała odpowiedzi na pytanie, co to właściwie znaczy być "nieprzeciętnym"?


Posłuchaj
03:23 Jedynka/Cztery pory roku - 7.04.2021 raducha nieprzecietny Co to właściwie znaczy być "nieprzeciętnym"? (Cztery pory roku/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor i redaktor naczelny Czwórki, przewodnicząca kapituły Plebiscytu Nieprzeciętni 2021)

Data emisji: 7.04.2021 r. 

Godzina emisji: 9.00-12.00

kk

Czytaj także

Cały czas są odkrywane tajemnice sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 09:38
Przykładem jest zdjęcie sprzed ponad 70 lat, na którym, jak już wiadomo, widnieje Maria Barr, córka polskiego pułkownika, wdowa po brytyjskim pilocie polskiego pochodzenia, odbierająca z rąk króla Jerzego VI order przyznany pośmiertnie jej mężowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zwracać żywność kupioną online?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 12:41
Pandemia spowodowała, że skokowo wzrosła sprzedaż produktów za pośrednictwem internetu. To bardzo wygodna i bezpieczna forma robienia zakupów. Wśród wielu rzeczy kupowana jest również żywność. Co zrobić, jeśli przysłany produkt jest nieświeży?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Szpinaku. Jak go jeść, by nam smakował?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 10:50
Szpinak jest ceniony jako bogate źródło witamin, białka, błonnika, karotenoidów i soli mineralnych. Warto więc włączyć go do diety. Tylko jak to zrobić, gdy w tyle głowy mamy obraz zielonej papki ze szkolnej stołówki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogotowie porządkowe. Jak sukcesywnie pozbywać się starych rzeczy?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:33
W "Czterech porach roku" mówiliśmy o pogotowiu porządkowym, czyli o tym, jak przygotować się na zmiany - od polegających na wyrzucaniu rzeczy po zmiany wewnętrzne, nieprzywiązywanie się do przedmiotów i ograniczenie swoich potrzeb. 
rozwiń zwiń