24 maja - Dzień Braci

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:11
W "Czterech porach roku" w poniedziałek (24.05) będziemy mówić o braterskiej więzi, która często bywa wyjątkowa i pełna skrajnych emocji. Zastanowimy się, czy ich źródłem są nieporozumienia, zazdrość czy rywalizacja o względy rodziców?
Rodzeństwo - trudna i ważna relacja rodzinna
Rodzeństwo - trudna i ważna relacja rodzinnaFoto: pixabay.com/White77

O tym wszystkim w materiale reporterskim Małgorzaty Abgarowicz i rozmowie z psychologiem dr Katarzyną Knop z UKSW.

Po godz. 11.00, odnosząc się do wiadomości z Włoch, gdzie w jednym z tamtejszych miasteczek burmistrz zakazał psom… szczekania, porozmawiamy o ewentualnych karach za ujadające, pozostawione w mieszkaniach bez opieki czworonogi. Swego czasu sąd w Elblągu ukarał właścicielkę psa za uciążliwe dla sąsiadów zachowanie jej pupila. Przyjrzymy się także tzw. ciszy nocnej. Co na ten temat mówią przepisy? Czy to pojęcie jest uregulowane w polskim prawie oraz jakie kary mogą grozić za jej zakłócanie? Gościem będzie prawnik - mecenas Aureliusz Karczmarzyk.

***

Do słuchania audycji z cyklu "Cztery pory roku" w poniedziałek (24.05) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Daniel Wydrych.

ag

Zobacz więcej na temat: Daniel Wydrych rodzina pies

Czytaj także

Jak dobrze wybrać ścieżkę edukacji zawodowej?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:00
Wybory ścieżek kształcenia nierzadko sprawiają młodzieży duży problem. Warto, by w swoich decyzjach czuła wsparcie osób starszych. W "Czterech porach roku" zastanowiliśmy się, o czym młodzi ludzie powinni pamiętać przy wyborze szkoły, a także przyszłego zawodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie książki powinny znaleźć się w kanonie lektur szkolnych?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:26
"Lalka" i "Ziemia obiecana" - znajomością tej lektury obowiązkowej i powieści trzeba było się wykazać na tegorocznej maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dlaczego po raz kolejny taki wybór? Czy kanon lektur szkolnych powinien się zmienić? Czy taka zmiana może być sposobem na zachęcenie młodych ludzi do czytania książek? 
rozwiń zwiń