Klaudia Szafrańska z piosenką o Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 12:02
Kilka singli na debiutancką płytę już znamy, a w najnowszym Klaudia Szafrańska postanowiła zabrać słuchaczy w podróż po jej Warszawie. Okazuje się, że w tej Warszawie jest jeszcze wiele tajemnic z przeszłości.
Klaudia Szafrańska
Klaudia SzafrańskaFoto: Dominik Malik/ mat. prasowe

Klaudia Szafrańska Free 1200.jpg
"Bardzo lubię kombinować w muzyce". Klaudia Szafrańska o swojej przemianie

Najpierw powstała muzyka do piosenki "Paryż północy". - Ja zazwyczaj tak pracuję, że najpierw powstają dźwięki, a dopiero kiedy słyszę te dźwięki i oswajam się z nimi, przychodzą mi na myśl różne pomysły - zdradza kulisy pracy piosenkarka znana z działalności w ramach projektu Xxanaxx, który tworzyła razem z Michałem Wasilewskim vel Atari Wu.


Posłuchaj
08:27 2021_10_11 13_22_06_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Klaudia Szafrańska o nowym singlu "Paryż północy" (Muzyczna Jedynka)

 


Xxanaxx koncert_1200.jpg
Klaudia Szafrańska i Xxanaxx – nie tylko delikatne śpiewanki

Piosenkarka przyznaje, że długo słuchała muzyki, zanim zdała sobie sprawę, że widzi w niej Warszawę, w której mieszka od kilku lat. Kiedyś już miała plany napisania piosenki o Warszawie, ale przez długie lata pomysł nie mógł się zrealizować. - Dopiero teraz, słuchając tej muzyki, stwierdziłam, że idealnie wpisuje się w tę tematykę - mówi.

Do nagrania piosenki Klaudia Szafrańska zaprosiła artystę, który ukrywa się pod pseudonimem Jan-Rapowanie. A to dlatego, że po napisaniu tekstu stwierdziła, że czegoś piosence brakuje. Stąd pomysł na zaproszenia rapera. Jej zdaniem, muzyk świetnie się wpasował w utwór.

Wokalistka zapewnia, że z jej strony wszystko związane z wydaniem albumu jest już zrobione. Teraz czeka na działania innych. - Ale przede mną jeszcze niejeden singiel - śmieje się, co oznacza, że płyta jeszcze tak szybko się nie ukaże.

Klaudia Szafrańska Music/Youtube

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadziła: Ula Kaczyńska

Gość: Klaudia Szafrańska (piosenkarka)

Data emisji: 11.10.2021 

Godzina emisji: 13.22

ag


Czytaj także

Biliński i Xxanaxx. Spotkanie vintage'u z nowoczesnością

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 15:25
Marek Biliński - producent muzyki elektronicznej wychowany w nurcie brzmień analogowych, łączy swoje siły ze świeżym i nowoczesnym brzmieniem formacji Xxanaxx. Efektem niecodziennego spotkania dwóch, odmiennych pokoleń jest utwór "Duch".
rozwiń zwiń