Z miasta na wieś. Życie blisko natury

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 12:48
Katarzyna Kędzior, razem ze swoim partnerem Lokuszem postanowili porzucić miejski zgiełk i zacząć żyć w zgodzie ze sobą - blisko natury. W Potoczku, na pograniczu polsko-czeskim w masywie Śnieżnika w Sudetach, stworzyli dom otwarty dla pasjonatów koni, piękna i dobrego jedzenia. Nie wyobraża sobie powrotu do miasta.
Potoczek w Sudetach
Potoczek w SudetachFoto: Cinematographer/shutterstock

wieś kobieta pole pixabay 1200x660.jpg
Coraz powszechniejszy trend. Mieszczuchy przenoszą się na wieś

Katarzyna Kędzior dzieciństwo spędziła w Beskidzie Niskim. Studiowała architekturę wnętrz we Wrocławiu i wzornictwo w Warszawie. Porzuciła miejskie życie, by wyjechać na wieś. Choć do dużego miasta czasem przyjeżdża.


Posłuchaj
09:03 Jedynka-8-11-2021-cztery-pory-roku-wieś.mp3 Przeprowadzka z miasta na wieś (Cztery pory roku/Jedynka)

 

farmerka kobieta pole zboże kombajn 1200 free.jpg
Wieś jest kobietą: od znachorki do farmerki

- Wracam jednak do swojego domu w górach i wtedy odpoczywam, bo się wysypiam - mówi. W mieście nie może spać i nie ciągnie jej do miejskich możliwości, takich jak kawiarnie, cukiernie, czy kina. - Zauważyłam, że jak mieszkałam w mieście nie korzystałam z tylu udogodnień jak teraz, kiedy raz na jakiś czas wpadam do miasta - zaznacza.

Wyjaśnia, że energię czerpie z przyrody, tego co ją otacza, gdzie wokół są lasy i potoczki. - Absolutnie nie potrzebuję do szczęścia tych wszystkich miejskich udogodnień - podkreśla. Uświadomiła sobie w pewnym momencie, że miasto jej nie pasuje. - Nie pasuje ten pośpiech, walka o jakiś sukces, totalnie obca mi była rywalizacja, słowo kariera jest dla mnie totalnie obce - mówi. Więc z partnerem postanowili postawić wszystko na jedna kartę i przeprowadzić się na wieś, tym bardziej, że 10 lat wcześniej kupili tam dom.

Katarzyna Kędzior wyjaśnia, że w domu postanowili zorganizować warsztaty kulinarne, do których prowadzenia będzie zapraszała różne osoby, sama będzie je też prowadziła, bo w 2018 roku wydała książkę kucharską. I nie widzi już nadziei, żeby powrócić do miasta nawet, gdyby ktoś jej proponował duże pieniądze.

Czytaj także:

(*) Katarzyna Kędzior skończyła projektowanie na ASP. W pewnym momencie odkryła, że jej pasją jest gotowanie. Z warzyw ubóstwia buraki i kalafiora. Kocha kino, targi staroci i samotne wędrówki. Lokusz, z wykształcenia socjolog, już jako mały chłopiec wiedział, że chce żyć na prerii. Nie był tylko pewien czy jako Indianin czy kowboj. Jego największą miłością są konie.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Daniel Wydrych

Gość: Katarzyna Kędzior (autorka książki "Slow West Wege. Kochaj, gotuj i żyj na całego!")

Data emisji: 8.11.2021 

Godzina emisji: 9.39

ag


Czytaj także

Różne różności z wypraw Andrzeja Bieńkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 16:05
Tytuł dzisiejszej audycji to "Różne różności", a jej treść w pełni odpowiada tytułowi. Słuchaliśmy bowiem krótkich impresji z wypraw w różne strony Polski...
rozwiń zwiń