Moje.PolskieRadio.pl. "Te kanały internetowe nadają przez całą dobę"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 15:12
Już od ponad dziesięciu lat słuchacze Polskiego Radia mogą korzystać z kanałów radia internetowego Moje.PolskieRadio.pl. - Ten projekt cały czas żyje. Przez ten czas udało się nam go rozwinąć, korzystając z jednej strony z zasobów archiwalnych Polskiego Radia, a z drugiej ze współpracy merytorycznej dziennikarzy Polskiego Radia - mówi w "Czterech porach roku" Piotr Wawrowski z portalu PolskieRadio.pl.
moje.PolskieRadio.pl
moje.PolskieRadio.plFoto: Polskie Radio

Moje.polskieradio.pl 510 1
moje.PolskieRadio.pl [POSŁUCHAJ]
Posłuchaj
07:43 Jedynka/Cztery pory roku - 16.11.2021 moje.PolskieRadio.pl Piotr Wawrowski zwraca uwagę, że na moje.PolskieRadio.pl możemy włączyć kanały poświęcone m.in. zespołom Pink Floyd, Genesis, Led Zeppelin, Krzysztofowi Krawczykowi (Jedynka/Cztery pory roku)

Projekt moje.PolskieRadio.pl powstał w 2010 roku z okazji jubileuszu 85. urodzin Polskiego Radia. - Przez ten czas udało się nam zrobić bardzo bogaty projekt. Korzystając z wiedzy muzycznej naszych kolegów z zaprzyjaźnionych redakcji, stworzyliśmy platformę, na której można posłuchać muzyki wybranej przez dziennikarzy Polskiego Radia, jak i audycji z archiwum Polskiego Radia - zauważa Piotr Wawrowski.

Na stronie internetowej możemy znaleźć takie kanały, jak m.in. Abba Non Stop, Historia najnowsza - Polska, Las, Jan Paweł II w Radiach Wolności, Przeboje Lata z Radiem czy Radio Baczyński. Wygodnym sposobem do posłuchania internetowych kanałów jest również aplikacja Polskiego Radia na telefon.

Grają jak w prawdziwym radiu

- To jest jeden z elementów tego dużego cyfrowego organizmu, który budujemy od kilku lat. Jednym z nich jest również strona podcastowa, na której możemy posłuchać podcastów z anten Polskiego Radia, jak i treści tworzonych specjalnie na tę stronę. Z kolei moje.PolskieRadio.pl to kanał, który umożliwia nam słuchanie muzyki bez konieczności wybierania. Podcasty to rzecz, gdzie trzeba znaleźć interesujący nas odcinek, a w przypadku kanałów streamingowych wystarczy, że włączymy, i grają, jak prawdziwe radio - wyjaśnia Piotr Wawrowski.

Abba_1200x660 (1).jpg
ABBA Non Stop. Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Żeby korzystać z kanałów znajdujących się na moje.PolskieRadio.pl, wystarczy posiadać komputer podłączony do internetu bądź mieć dostęp do wirtualnej sieci w telefonie komórkowym lub innym urządzeniu mobilnym.

- Korzystanie z kanałów nic nie kosztuje i jest zupełnie za darmo. Nie ma też reklam i nie przerywamy słuchania zbędnymi rzeczami, które mogłyby nas wytrącić z dobrego nastroju podczas słuchania muzyki - dodaje Piotr Wawrowski.

Treści przez 24 godziny na dobę

Piotr Wawrowski zwraca uwagę, że na moje.PolskieRadio.pl możemy włączyć kanały poświęcone m.in. zespołom Pink Floyd, Genesis, Led Zeppelin, Krzysztofowi Krawczykowi, Krzysztofowi Klenczonowi czy muzyce napisanej do wierszy Cypriana Kamila Norwida.

- To są stacje radiowe, które nadają 24 godziny na dobę treści, które są zgodne z tym, co powinno się znajdować na danym kanale. Także znajdujące się tam opisy będą prowadziły niemalże za rękę i ułatwiały nam podjęcie wyboru - słyszymy.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Piotr Wawrowski (portal PolskieRadio.pl)

Data emisji: 16.11.2021 

Godzina emisji: 11.11

DS

Zobacz więcej na temat: Roman Czejarek

Czytaj także

Jednoosobowa działalność gospodarcza a Polski Ład. Co zrobić, by zyskać na zmianach?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 11:36
Nowy Polski Ład przewiduje liczne zmiany w prawie podatkowym oraz w obciążeniach składką zdrowotną. Są one istotne przede wszystkim dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Co się zmieni od nowego roku?
rozwiń zwiń