Majka Jeżowska w Dzień Babci. "Najważniejsza jest pamięć, przytulas i telefon"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 13:48
- Póki co jestem zapracowaną babcią, bo dzisiaj, zamiast odwiedzić wnuczkę, jadę do Teatru Rampa, gdzie gram spektakl - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Majka Jeżowska. Piosenkarka całkiem niedawno została babcią malutkiej Róży. Jak radzi sobie w nowej roli?
Majka Jeżowska od niedawna jest babcią
Majka Jeżowska od niedawna jest babciąFoto: Radoslaw NAWROCKI / Forum
  • 10 stycznia Majka Jeżowska została babcią. Jej wnuczka ma na imię Róża
  • Szczęśliwa świeżo upieczona babcia opublikowała w sieci jej pierwsze zdjęcia
  • Majka Jeżowska od tego czasu udziela wielu wywiadów, chociaż jak sama przyznaje, czuje się z tym dość niezręcznie

- Pozdrawiam babcie z takim większym stażem. Ja jestem babcią niecałe dwa tygodnie, wiec gdzie mi tam do babć, które mają pełne prawo czuć się dzisiaj wyjątkowo? Na pewno ich wnuczki i wnuczkowie pamiętają o tym święcie - twierdzi Majka Jeżowska.

Piosenkarka zdradza jednak, że "dzisiaj jej mamusia napisała, że Różyczka już pozdrawia i przytula babcię".

Na co czekają babcie?

Majka Jeżowska przyznaje, że kiedy sama była wnuczką, to ze swoją babcią nie obchodziła tego święta. Obecnie wygląda to całkowicie inaczej.

- Teraz, wchodząc do sklepu, masz całą półkę z okazji Dnia Babci. Są na niej czekoladki, cukierki, kawa i bombonierki. Myślę jednak, że dla babci najważniejsza jest pamięć, przytulas, kiss albo telefon od wnuka, który być może już jest bardzo zapracowanym, dojrzałym człowiekiem. Jednak znajdzie dzisiaj chwilę i wykona telefon do babci, żeby podziękować za jakieś chwile - twierdzi.

Jaką będzie babcią?

Majka Jeżowska już od kilku dni udziela wywiadów z okazji Dnia Babci. Z jednej strony zauważa, że czuje się niezręcznie ze względu na swój "staż", ale z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że wywołuje zainteresowanie tym, iż jest babcią dopiero od niedawna.

- Póki co jestem zapracowaną babcią, bo dzisiaj, zamiast odwiedzić wnuczkę, to jadę do Teatru Rampa, gdzie gram spektakl. Do niedzieli jestem warszawską syreną na szpilkach, z łuskami, wymalowaną na niebiesko, która śpiewa. Taka szalona babcia, więc wolę nie pokazywać się na razie mojej wnuczce. Spektakl "Grand Musical Hotel" to bardzo fajna satyra na pandemię. Pokazuje, jak artyści sobie z nią radzili lub nie. Jest to spektakl o nas na wesoło i bardzo muzycznie - opowiada Majka Jeżowska.

A jaką babcią będzie Majka Jeżowska? - Na pewno będę śpiewającą babcią. Tyle że na razie muszę zająć się tymi dorosłymi piosenkami, które czekają, żeby ujrzeć świat. Myślę, że jak będę miała z wnuczką taki kontakt, że sobie z nią pogadam albo przynajmniej ona będzie mnie już kojarzyła i słuchała, to… Chociaż muszę powiedzieć, że ostatnio mój syn usypiał ją muzyką z Tolkiena i podobno bardzo jej to służy - mówi Majka Jeżowska.

Źródło: Majka Jeżowska/"Wszystkie dzieci nasze są"

Czytaj także:

Posłuchaj
08:48 2022_01_21 11_18_39_PR1_Cztery_pory_roku.mp3 10 stycznia Majka Jeżowska została babcią. Jej wnuczka ma na imię Róża (Jedynka/Cztery pory roku)

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadziła: Joanna Racewicz

Gość: Majka Jeżowska (piosenkarka)

Data emisji: 21.01.2021 

Godzina emisji: 11.18

DS

Czytaj także

Ile czasu dziecko powinno spędzać przed ekranem komputera?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 13:55
W czasie trwającej pandemii koronawirusa dzieci oraz młodzież w większym wymiarze spędzają czas przed ekranem komputerów, telewizorów czy smartfonów. Co dzieje się z oczami, gdy za długo korzystamy z urządzeń elektrycznych? Dlaczego wieczorem przed snem nie należy korzystać ze smartfona?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziwacy byli zawsze. Co jest normalne, a co dziwne?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 14:25
Na przestrzeni wieków zmieniały się zasady, wedle których kogoś uważano za normalnego lub za dziwaka. Prof. Kazimierz Krzysztoszek zwraca uwagę, że jeśli w społeczeństwie panowała norma, to był też kodeks zachowań, zgodnych z normą, więc niezauważalnych.
rozwiń zwiń