X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Efektywne wsparcie dla rodzin

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 14:57
Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy i polityki społecznej): Nasz program "Maluch" i jego unijny odpowiednik pomogą zbudować i wyposażyć żłobek.
Audio
Efektywne wsparcie dla rodzin
Foto: Glow Images/East News

W radiowej Jedynce ("Cztery pory roku") powiedział, że ubiegać się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na założenie żłobka lub klubu dziecięcego w konkursie ogłoszonym przez ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, mogą wszystkie podmioty, z wyjątkiem osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej.

- Do składania wniosków chcielibyśmy zachęcić przede wszystkim gminy, gdyż konkurs jest komplementarny z programem "Maluch". Jego celem jest realizacja polityki prorodzinnej rządu, odnoszącej się do wsparcia rodziny w działaniach opiekuńczych nad małymi dziećmi – zauważył Władysław Kosiniak-Kamysz.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia minister pracy i polityki społecznej zauważył, że z europejskiego funduszu można finansować funkcjonowanie placówek, pensje opiekunów i zakup zabawek.

Z programu "Maluch" można finansować tworzenie instytucji opiekuńczo-wychowawczych i wybudowanie np. nowego obiektu, zakup nieruchomości przez gminę lub adaptację budynku znajdującego się w zasobach gminy.

- Działania te wzajemnie się uzupełniają, jeśli jednostka samorządu terytorialnego złożyła lub planuje złożyć wniosek w programie "Maluch", a jednocześnie ubiegała się o wsparcie z UE, otrzyma dodatkowe 20 punktów podczas oceny wniosku o dofinansowanie – podsumował minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nabór wniosków trwa do 17 kwietnia.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

(pp)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziecko kosztuje 190 tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 08:40
Rodzice mają ostatnie tygodnie na zrobienie tańszych zakupów dla swoich pociech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyjemy dłużej, więc odpoczywać będziemy później

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 07:15
Władysław Kosiniak-Kamysz (minister pracy): Zwiększa się liczba osób w wieku poprodukcyjnym, a będzie spadała tych w wieku produkcyjnym. Konsekwencją zmian demograficznych jest podniesienie wieku emerytalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tata na wychowawczym

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 10:00
Urlop wychowawczy to inwestycja w przyszłość dziecka. Zazwyczaj to mamy decydują się na skorzystanie z niego. A co się dzieje gdy na wychowawczy idzie tata?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adopcja na wieczność...

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 18:00
Młoda pielęgniarka pracująca w hospicjum dla dzieci pokochała 2,5 letnią chorą na raka dziewczynkę pozostawioną w hospicjum przez rodziców. - Bardzo ją pokochałam. Bardzo. Nigdy dotąd nikogo tak nie kochałam. I chyba nigdy dotąd nikt mnie nie kochał jak Klaudusia - zwierza się.
rozwiń zwiń