X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recykling - to nie takie trudne

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 15:24
22 kwietnia obchodzony jest w Polsce Dzień Ziemi. Tymczasem dane dotyczące gospodarki śmieciami w naszym kraju są alarmujące.
Audio
Recykling - to nie takie trudne
Foto: Donpaolo/Wikimedia Commons/CC

- Każda okazja jest dobra, by wskazać, podpowiedzieć i podkreślić istotę nawyków, zwyczajów, czy zobowiązań, którym każdy winien jest hołdować. Przy okazji "Dnia Ziemi" i podobnych okoliczności pro środowiskowych mówimy o rzeczach z pozoru banalnych. To jednak tylko wyobrażenie. Wystarczy spojrzeć po zimie, ile wszędzie jest zgromadzonych odpadów, jak ubogi jest gdzieniegdzie drzewostan i jak niewiele jest pojemników do selektywnej zbiórki - mówił w "Czerech porach roku" Michał Mikołajczyk z organizacji "Rekopol", która wspiera segregację odpadów i recykling.

Według najnowszych danych zaledwie 3 procent odpadów jest w Polsce poddanych recyklingowi lub przerabianych na energię. Reszta jest składowana. Z drugiej strony przybywa sklepów i podmiotów, które prowadzą zbiórki zużytego sprzętu RTV i AGD, odpadów i opakowań.

- Jedna bateria jest w stanie skuteczie zanieczyścić wiele metrów sześciennych wody. To samo z lekarstwami. Śmieci, których generujemy najwięcej to jednak zdecydowanie opakowania - podkreślił gość Jedynki.

Rozmawiał Zygmunt Chajzer.

O tym, ile pożytku niesie recykling i segregacja śmieci w nagraniu audycji.

Zobacz więcej na temat: ekologia POLSKA GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzieci z ekologicznego chowu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 13:05
- Chodzi nam o to, żeby uczyć dzieci, że trzeba dbać o przyrodę, a nie żeby spać w ekopościeli i chodzić w ekologicznych butach - mówiła w Czwórce Agnieszka Banaszak z warszawskiego ekoprzedszkola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zielona energia, czyli ekologiczny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2012 14:00
Ekologiczny tryb życia to nie tylko nowa moda, ale także ważna część życia między innymi… Duńczyków. – W Kopenhadze aż 40 procent mieszkańców porusza się na co dzień rowerami – opowiada gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowalijki z własnego ogródka

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 11:32
W tunelikach rośnie już sałata, rzodkiewka, bazylia, szczypiorek, rukola. Można już posiać pietruszkę, pory, selery.
rozwiń zwiń