Zostań mistrzem autostopowiczów!

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 12:36
Ta forma podróżowania wciąż ma wielu zwolenników. W czasie długiego weekendu majowego organizowane są nawet Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe.
Audio

W tym roku uczestnicy imprezy będą mieli do pokonania trasę z Sopotu do Dubrownika, jednego z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w Chorwacji. 

- Zakładamy, że zwycięzcy pojawią się na mecie po około 26-27 godzinach. Inni mogą podróżować nawet 4 doby - mówił w Jedynce Michał Witkiewicz z Polskiego Klubu Przygody, który jest organizatorem mistrzostw.

Popularność autostopu sięga czasów PRL. Przyczynił się do niej m.in. serial telewizyjny "Podróż za jeden uśmiech", na którego bazie powstał później również pełnometrażowy film. Obecnie, po kliku chudszych latach, ta forma podróżowania przeżywa swój renesans.

- Z roku na rok w Polsce jest coraz więcej autostopowiczów. Podczas długiego weekendu odbędzie się kilka imprez wzorowanych na naszej, z metą w różnych zakątkach Europy. Łącznie weźmie w nich udział około dwóch tysięcy osób - przekonywał gość "Czterech pór roku".

Rozmawiał Wiesław Molak.

Więcej w nagraniu audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O podróżowaniu autostopem słów kilka

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 08:57
Podróżowanie autostopem to nie tylko wielka oszczędność pieniędzy, ale i niesamowita przygoda. Cennych wskazówek w tej materii udzielaliśmy w "Poranku" Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż za niejeden uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2011 17:49
Dzięki couchsurfingowi można znaleźć darmowy nocleg w wielu miastach i wioskach na całym świecie. A przy okazji: poznać nowych ludzi, odwiedzić miejsca, których nie zobaczylibyśmy, korzystając z ofert biur podróży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie się wybrać na majówkę?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 14:00
Morze, jeziora, góry? A może skorzystać z naszych porad i odkryć w tę majówkę inne, równie ciekawe i pięknie miejsca w Polsce. Oto przewodnik majówkowy Jedynki.
rozwiń zwiń