X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pasja w sam raz dla romantyków

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 14:05
Miłośnicy zabytkowych motocykli powiadają, że ich pasja nie wymaga dużych nakładów finansowych, a "jedynie" bogactwa duchowego. Lepiej też mieć wsparcie i zrozumienie ze strony współmałżonka albo życiowego partnera...
Audio
Pasja w sam raz dla romantyków
Foto: źr. rotor.olsztyn.pl

W Polsce isnieje kilka klubów miłośników zabytkowych motocykli. Najstarszy z nich - "Rotor" - działa w Olsztynie. Należą do niego Ryszard Tałałas, właściciel Hondy Gold Wing GL1500 i Adam Zinkiewicz, właściciel niemieckiej Victorii 350.

Obaj poświęcają wiele czasu na konserwację i naprawę swoich ukochanych motocykli. - Kiedyś za częściami jeździło się po tzw. wsiach. W tej chwili jest to łatwiejsze. Z jednej strony jest internet, z drugiej rozmaite giełdy staroci, które są organizowane w całej Polsce - mówił w Jedynce Ryszard Tałałas.

Postęp technologiczny sprawił, że niektóre części zamiennie można wykonać samemu. - Z lasera do formowania blach można zrobić np. jakiś wykrojnik albo matrycę. Obróbka metali też poszła na tyle do przodu, że takie same części można wykonać dużo lepiej. Dzięki temu zwiększa się przebiegi - wyjaśnił Adam Zinkiewicz.

Miłośnicy zabytkowych motocykli sezon zainaugorowali w Giedżwałdzie. Kolejny zlot zaplanowany jest w dn. 20-24 czerwca w Kretowinach w województwie warmińsko-mazurskim. Towarzyszyć będzie mu m.in. przejazd paradny ulicami Olsztyna.

Rozmawiał Wiesław Molak.

Więcej w nagraniu audycji "Cztery pory roku".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy znów kupują na potęgę głównie motocykle

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 14:06
Ekonomiści BZ WBK o poniedziałkowych danych GUS dotyczących sprzedaży detalicznej i bezrobocia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Maszyny można już rozgrzewać” – Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 11:00
Wtorek, 3 kwietnia 2012, godz. 18.15, Program 3. Zaczyna się sezon motocyklowy. Na początku kwietnia zostanie on oficjalnie otwarty, a już w mediach pierwsze doniesienia o liczbie wypadków z udziałem motocykli i ich ofiar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki dedykowane... motocyklom

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 14:16
Wiele jest znaków na niebie i ziemi, które nam mówią, że oto jest wiosna, Jednym z nich jest pojawienie się na drogach...motocyklistów.
rozwiń zwiń