X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak nabić chmurę w butelkę?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 11:52
Odpowiedź na to i inne ciekawe pytania będzie można znaleźć dziś na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W namiotach nr 48 i 49 swoją wystawę prezentować będą naukowcy z Centrum Badań Ziemi i Planet.
Audio
Jak nabić chmurę w butelkę?
Foto: Glow Images/East News

Od godziny 9 w "Czterech porach roku" trwa audycja na żywo z 16. Pikniku Naukowego. Studio plenerowe Jedynki, które ulokowane jest w namiocie nr 5 na terenie warszawskiego Parku Marszałka Rydza Śmigłego, prowadzą Małgorzata Raducha i Roman Czejarek. Jednymi z ich gośćmi byli Grzegorz Lizurek, Piotr Olejniczak, Piotr Majewski i Rafał Przybyła - młodzi naukowcy z Centrum Badań Ziemi i Planet.

Centrum GeoPlanet tworzą cztery instytuty Polskiej Akademii Nauk: Instytut Geofizyki, Centrum Badań Kosmicznych, Instytut Nauk Geologicznych i Instytut Oceanologii.

Połączone siły tylu naukowców gwarantują porcję fascynującej wiedzy. Na stoisku Centrum Geoplanet będzie można m.in. poznać przepis na tsunami oraz dowiedzieć się, jak nabić chmurę w butelkę i wywołać tsunami. Jakie jeszcze inne atrakcje czekają na odwiedzających - dowiesz się z nagrania audycji.

/

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ponad 1000 naukowych pokazów czeka na Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 07:36
Jak zbudować rakietę zasilaną watą lub zagotować wodę w strzykawce - na te i inne pytania odpowiedź będzie można znaleźć na Pikniku Naukowym w Warszawie. Zobaczyć będzie można m.in. stoisko portalu polskieradio.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogromcy Mitów i dziennikarze Trójki na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:42
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik gromadzi ponad 100 tys. widzów. Co roku wystawcy przygotowują eksperymenty pod innym hasłem przewodnim. Tegorocznym leitmotivem była energia.
rozwiń zwiń