Pan Korek zaprasza na lekcje

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 12:35
Dzięki niemu nauka chemii i fizyki zamienia się w fascynującą przygodę. Podczas dzisiejszego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w namiocie nr 35 na dzieci i młodzież szkolną czekał będzie Michał Szydłowski, czyli Pan Korek.
Audio
Keczupowy Nurek Pana Korka
Keczupowy Nurek Pana KorkaFoto: źr. facebook

W godzinach 9-12 w "Czterech porach roku" trwała audycja na żywo z 16. Pikniku Naukowego. Studio plenerowe Jedynki, ulokowane w namiocie nr 5 na terenie warszawskiego Parku Marszałka Rydza Śmigłego, prowadzili Małgorzata Raducha i Roman Czejarek. Jednym z ich gości był Michał Szydłowski.

Skąd wziął się pomysł na alternatywne formy edukacji dzieci, dlaczego akurat Pan Korek i jak przeprowadzić doświadczenia z użyciem sprzętów codziennego użytku - dowiesz się, słuchając nagrania rozmowy z Michałem Szydłowskim.

/

pg

Czytaj także

Pogromcy Mitów i dziennikarze Trójki na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:42
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik gromadzi ponad 100 tys. widzów. Co roku wystawcy przygotowują eksperymenty pod innym hasłem przewodnim. Tegorocznym leitmotivem była energia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpętaj burzę, zostań reporterem. Piknikuj

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 12:33
Na warszawskim Powiślu trwa XVI Piknik Naukowy Polskiego Radia i i Centrum Nauki Kopernik. Zobaczyć można m.in. stoisko portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń