Na Pikniku Naukowym nie brakowało słońca

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 14:24
Stanie się tak za sprawą Planetarium Olsztyńskiego, którego prezentacje będzie można oglądać w namiocie nr 78 na terenie Parku Marszałka Rydza Śmigłego w Warszawie.
Audio
  • Rozmowa z Agnieszką Zbanyszek i Bogusławem Kuleszą z Olsztyńskiego Planetarium
Na Pikniku Naukowym nie brakowało słońca
Foto: Glow Images

W godzinach 9-12 w "Czterech porach roku" trwała audycja na żywo z 16. Pikniku Naukowego. Studio plenerowe Jedynki, ulokowane w namiocie nr 5 na terenie warszawskiego Parku Marszałka Rydza Śmigłego, prowadzili Małgorzata Raducha i Roman Czejarek. Jednymi z ich gości byli Agnieszka Zbanyszek i Bogusław Kulesza z Olsztyńskiego Planetarium.

To drugie co do wielkości planetarium w Polsce z myślą o 16. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik przygotowało szereg prezentacji. Jedna z nich odbywać będzie się pod hasłem "Słońce jako źródło życiodajnej energii". By dowiedzieć się, co kryje się za tą nazwą - posłuchaj nagrania audycji.

/

pg

Czytaj także

XVI Piknik Naukowy: drukujemy głos Piłsudskiego w 3D!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:00
- Będziemy drukować w technologii 3D dźwięki, które są dostępne w naszym serwisie - zapowiadał w Czwórce Krzysztof Mielech, zastępca dyrektora portalu. Redakcyjna ekipa sprawiła, że słowo ciałem się stało.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrówki lubią sobie poleniuchować

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:11
Na dzisiejszym Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie można przekonać się, jak ciekawymi stworzeniami są mrówki. W namiotach nr 67 i 68 swoje stanowisko będzie miał Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozpętaj burzę, zostań reporterem. Piknikuj

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 12:33
Na warszawskim Powiślu trwa XVI Piknik Naukowy Polskiego Radia i i Centrum Nauki Kopernik. Zobaczyć można m.in. stoisko portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń