X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W trakcie Euro 2012 powrócą kontrole graniczne

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 11:28
Pomiędzy 4 czerwca a 1 lipca lepiej nie próbować przekraczać granic Polski bez ważnego dowodu tożsamości.
Audio
  • W trakcie Euro 2012 przywrócone zostaną kontrole graniczne, cześć 1
  • W trakcie Euro 2012 przywrócone zostaną kontrole graniczne, cześć 2
W trakcie Euro 2012 powrócą kontrole graniczne
Foto: Zac allan/Wikimedia Commons/CC

- Na dawnych przejściach granicznych z Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą i Litwą będą prowadzone wybiórcze kontrole - poinformowała w "Czterech porach roku" Justyna Szmidt-Grzech, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej. - Będą one realizowane w określonych godzinach i dniach, wyłącznie wobec wyselekcjonowanych osób wjeżdżająych na teren naszego kraju, a także na specjalnie wydzielonych pasach, więc kolejki na pewno się nie pojawią.

Ppłk SG Andrzej Fijałkowski, radca w Zarządzie Granicznym Komendanta Głównego Straży Granicznej, dodaje, że Polacy przekraczający granice powinni mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo (wystarczy dowód osobisty), a obcokrajowcy spoza Strefy Shengen - dodatkowo paszporty oraz wizy lub dokumenty pobytowe.

Więcej zachodu czeka naszych kibiców wybierających się na Ukrainę. Kierowcy powinni mieć przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz zieloną kartę. Osoby prowadzące cudzy samochód będą musiały okazać również przetłumaczony na ukraiński i potwierdzony notarialnie dokument użyczenia pojazdu. Natomiast strona polska i ukraińska przygotowały ułatwienia dla podróżnych. Po pierwsz stworzone będą pojedyncze puinkty, w których realizowane będą zbiorczo kontrole wszystkich czterech służb. Po drugie uruchomione zostaną specjalne zielone pasy dla osób nieprzewożących towarów akcyzowych.

Szczegóły w rozmowie Sławy Bieńczyckiej z przedstawicielami Straży Granicznej. Zachęcamy też do korzystania ze specjalnej infolinii: +48 (22) 500 44 44.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie wpuszczą do Polski stadionowych chuliganów (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2012 10:04
Na czas Euro 2012 zostaną czasowo przywrócone kontrole graniczne na granicy z państwami Unii Europejskiej. Po to, żeby nie przyjechali z zagranicy tzw. kibole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska i Ukraina na miesiąc przed Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 17:56
Tylko miesiąc pozostał do startu piłkarskich mistrzostw Europy. O końcowych przygotowaniach do turnieju dyskutowano w trzeciej audycji "Radiomost Polska - Ukraina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest już telefon na Euro 2012: 800 200 300

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 13:27
- To jest numer dla turystów, pod którym będą mogli uzyskać informacje i pomoc – informował w radiowej Jedynce dr Adam Zaborowski z Polskiej Organizacji Turystycznej.
rozwiń zwiń