X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psy cenimy za... głupotę

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 13:17
Stanley Coren, autor książki "Inteligencja psów" przebadał wszystkie 119 oficjalnie uznanych ras tych czworonogów. Do jakich wniosków doszedł - mówił w Jedynce Łukasz Załuski z pisma "Sekrety Nauki".
Audio
Psy cenimy za... głupotę
Foto: sxc.hu/cc

Najmniej inteligentną rasą według Corena jest chart afgański. Na przeciwległym biegunie znalazły się natomiast owczarek niemiecki, pudel i border collie.

Autor książki "Inteligencja psów" dzieli się ze swymi czytelnikami jeszcze jednym wnioskiem. - Uważa on, że inteligencja nie jest najbardziej pożądaną cechą u psów. Wraz z ilorazem inteligencji rośnie też spryt zwierząt i mogą nas, jako właścicieli, przechytrzyć, dążąc do zamierzonego celu - wyjaśnił w "Czterech porach roku" Łukasz Załuski.

O ciekawostkach związanych z kotami, pawianami i ... biedronkami dowiesz się z nagrania audycji.

Rozmawiała Sława Bieńczycka.

pg

Zobacz więcej na temat: inteligencja stanley
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czym karmić zwierzaki domowe?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2012 13:00
Ilu właścicieli tyle słusznych teorii, co do karmienia zwierząt. Jedni są zwolennikami suchej karmy, inni żywią swoje pupile tylko karmą z puszki, inni gotują im sami. Która opcja jest najlepsza?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrówki lubią sobie poleniuchować

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:11
Na dzisiejszym Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie można przekonać się, jak ciekawymi stworzeniami są mrówki. W namiotach nr 67 i 68 swoje stanowisko będzie miał Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamiętajmy, że w zoo mieszkają dzikie zwierzęta"

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 14:20
Żyrafy Suri i Hana zapłaciły życiem za chuligański wybryk do jakiego doszło ostatnio w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Zabił je stres. Jak powinniśmy się zachowywać, obcując z dzikimi zwierzętami - mówiła w Jedynce Agata Borucka z warszawskiego ZOO.
rozwiń zwiń