W Noc Muzeów zapraszamy do nas!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 12:15
Polskie Radio już po raz drugi otwiera swoje podwoje. W sobotnią noc będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję obejrzenia Archiwum Polskiego Radia.
Audio
  • Waldemar Listowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia zdradza co można będzie zobaczyć w Noc Muzeów
  • Noc Muzeów w Krakowie, Gdańsku i Warszawie
Waldemar Listowski
Waldemar ListowskiFoto: PR

"Gdy radio w pokoiku gra” – taki tytuł nosi wystawa. – Patronem nocy muzeów jest Bolesław Prus i Janusz Korczak, a że od Prusa do kobiet jest bardzo blisko, dlatego my w związku z tym w Pałacu Staszica będziemy się starali pokazać kobiety - tłumaczy Waldemar Listowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. – Mamy taki cykl ”Kobiety mają głos”, gdzie będziemy mówili o spikerkach, drugim cyklem jest "Kobiecy czar radia" – dodaje gość "Czterech pór roku".

Wszyscy, którzy w sobotnią noc odwiedzą Pałac Staszica będą mogli poznać między innymi historię pierwszej radiowej spikerki Janiny Sztompke-Grabowskiej. – Tej, która otwierała inauguracyjną audycję radiową w 1926 roku – podkreśla szef archiwum PR. Na wystawie będzie można usłyszeć także głos przedwojennej spikerki Joanny Paraskiej, która nadała komunikat o wybuchu wojny.

Więcej o wystawie Archiwum Polskiego Radia, do której odwiedzenia zapraszamy 19 maja w Pałacu Staszica dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Waldemarem Listowskim, szefem archiwum PR.

>>> Czytaj więcej o Nocy Muzeów z Polskim Radiem <<<

O Nocy Muzeów w "Czterech porach roku" opowiadali także Barbara Turlejska - zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Kraków, Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz Paweł Zdrojewski – przewodnik miejski po Warszawie.

Więcej w nagraniu audycji.

Rozmawiała Sława Bieńczycka.

(mb) 


Czytaj także

Poznaj nas bliżej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 00:01
Waldemar Listowski (kierownik archiwum PR): Z okazji Nocy Muzeów Polskie Radio przygotowało wiele atrakcji. Zapraszamy do Pałacu Staszica w sobotę od 19 do 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów z Polskim Radiem (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 18:00
Setki muzeów, galerii, bibliotek w całej Polsce wezmą udział w ósmej Nocy Muzeów. W inicjatywę włącza się także Archiwum Polskiego Radia, które specjalnie na tę okazję przygotowało spotkanie pod hasłem "Wsłuchaj się w historię".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc muzeów w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 08:19
Po raz dziewiąty w nadchodzącą sobotę 19 maja wszystkie większe miasta otworzą nocą swoje muzea dla zwiedzających. W tę wyjątkową noc będzie można zapoznać się także z archiwum Polskiego Radia
rozwiń zwiń