X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W Noc Muzeów zapraszamy do nas!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 12:15
Polskie Radio już po raz drugi otwiera swoje podwoje. W sobotnią noc będą mieli Państwo niepowtarzalną okazję obejrzenia Archiwum Polskiego Radia.
Audio
  • Waldemar Listowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia zdradza co można będzie zobaczyć w Noc Muzeów
  • Noc Muzeów w Krakowie, Gdańsku i Warszawie
Waldemar Listowski
Waldemar ListowskiFoto: PR

"Gdy radio w pokoiku gra” – taki tytuł nosi wystawa. – Patronem nocy muzeów jest Bolesław Prus i Janusz Korczak, a że od Prusa do kobiet jest bardzo blisko, dlatego my w związku z tym w Pałacu Staszica będziemy się starali pokazać kobiety - tłumaczy Waldemar Listowski, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. – Mamy taki cykl ”Kobiety mają głos”, gdzie będziemy mówili o spikerkach, drugim cyklem jest "Kobiecy czar radia" – dodaje gość "Czterech pór roku".

Wszyscy, którzy w sobotnią noc odwiedzą Pałac Staszica będą mogli poznać między innymi historię pierwszej radiowej spikerki Janiny Sztompke-Grabowskiej. – Tej, która otwierała inauguracyjną audycję radiową w 1926 roku – podkreśla szef archiwum PR. Na wystawie będzie można usłyszeć także głos przedwojennej spikerki Joanny Paraskiej, która nadała komunikat o wybuchu wojny.

Więcej o wystawie Archiwum Polskiego Radia, do której odwiedzenia zapraszamy 19 maja w Pałacu Staszica dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Waldemarem Listowskim, szefem archiwum PR.

>>> Czytaj więcej o Nocy Muzeów z Polskim Radiem <<<

O Nocy Muzeów w "Czterech porach roku" opowiadali także Barbara Turlejska - zastępca dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Kraków, Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz Paweł Zdrojewski – przewodnik miejski po Warszawie.

Więcej w nagraniu audycji.

Rozmawiała Sława Bieńczycka.

(mb) 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poznaj nas bliżej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 00:01
Waldemar Listowski (kierownik archiwum PR): Z okazji Nocy Muzeów Polskie Radio przygotowało wiele atrakcji. Zapraszamy do Pałacu Staszica w sobotę od 19 do 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów z Polskim Radiem (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 18:00
Setki muzeów, galerii, bibliotek w całej Polsce wezmą udział w ósmej Nocy Muzeów. W inicjatywę włącza się także Archiwum Polskiego Radia, które specjalnie na tę okazję przygotowało spotkanie pod hasłem "Wsłuchaj się w historię".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc muzeów w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 08:19
Po raz dziewiąty w nadchodzącą sobotę 19 maja wszystkie większe miasta otworzą nocą swoje muzea dla zwiedzających. W tę wyjątkową noc będzie można zapoznać się także z archiwum Polskiego Radia
rozwiń zwiń