Radzimy, jak latać po świecie za grosze

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 12:25
Czy to możliwe, że bilet lotniczy kupimy za kilka złotych? Tak. Gość "Czterech pór roku" przekonuje, że codziennie są takie promocje.
Audio
Startujący samolot
Startujący samolotFoto: Glow Images/East News

Gdzie i kiedy szukać promocji? Jak kupić bilet za 3 euro do Fezu i dlaczego na Ibizę najlepiej lecieć przez Sztokholm? Jak płacić, żeby nie przepłacić? Co zrobić, żeby nie musieć urywać kółek od walizki? Jak się wyspać na terminalu? Dlaczego warto czytać regulaminy oraz do czego może służyć płachta budowlana i ołówki?

O tym wszystkim opowiada w radiowej Jedynce Marzena Filipczak, dziennikarka i podróżniczka, autorka książki "Lecę dalej - tanie podniebne podróże".

- Najlepsze bilety są kupowane zazwyczaj z wyprzedzeniem 1,5 do 3 miesięcy, choć nie jest to regułą - radzi gość "Czterech pór roku". Przestrzega, że kupując bilet tanich linii lotniczych musimy być elastyczni. Jeżeli ktoś chce zabrać nadbagaż i wylądować na lotnisku bliżej celu podróży, to niech szuka promocji w tradycyjnych liniach.

Posłuchaj całej rozmowy z Marzeną Filipczak, która udziela mnóstwa praktycznych porad dla miłośników taniego latania.

Rozmawiała Karolina Rożej.

(ag)

Czytaj także

Te pamiątki mogą drogo kosztować

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 14:35
Chcemy mieć miłą pamiątkę z egzotycznych podróży, a możemy mieć niemiłe przejścia po powrocie do kraju. Bo nie wszystko można przywozić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W podróży trzeba być trochę jak MacGyver

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 15:31
- Apteczka powinna być przygotowywana z myślą o danym wyjeździe. Inaczej na pustynię, inaczej w tropiki. Jeżeli czegoś nie mamy, to kombinujemy. Możemy wykorzystać np. kawałek ubrania poszkodowanego, żeby zrobić z niego opaskę uciskową - mówił w Jedynce Tomasz Liber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potwierdzone naukowo: morze relaksuje najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 13:32
Naukowcy zbadali wpływ różnych typów krajobrazu na ludzi. Okazało się, że nadmorska plaża oddziaływała na nich bardziej pozytywnie niż wieś, czy góry. Polacy wracają więc nad polskie morze.
rozwiń zwiń