X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz być jak prezydent USA? Idź na spacer

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 12:18
Amerykański polityk Ronald Reagan, czy francuski filozof Jean-Jaques Rousseau uwielbiali spacerować. - Nic dziwnego, bo to doskonały sposób na wspomaganie myślenia i rozwiązywanie najtrudniejszych problemów - mówiła w radiowej Jedynce Julia Kubisa.
Audio
  • O wyjątkowej mocy spaceru słuchaj w "Czterech porach roku"
Chcesz być jak prezydent USA? Idź na spacer
Foto: Glow Images/East News

Przygoda gościa radiowej Jedynki ze spacerowaniem rozpoczęła się od groźby zdrowotnej. – Poszłam do fizjoterapeutki i ona mnie zrugała, że nie chodzę. Zrobiłam rachunek sumienia i okazało się, że faktycznie za dużo siedzę. Moją pierwsza myślą była bieżni na siłowni. Później pomyślałam, że to temat postawiony na głowie. Bo po co wydzielać czas na sztuczne spacerowanie, w pomieszczeniu, kiedy można po prostu spacerować - mówiła Julia Kubisa, dziennikarka, prywatnie amatorka i propagatorka spacerów.

Jej zdaniem brak spacerów to zdecydowanie miejska przypadłość. - Są miasta przyjazne osobom chodzącym, jak na przykład Nowy Jork. Tam wszyscy chodzą, albo biorą taksówkę. W Warszawie mamy w centrum wiele parków i miejsc spacerowych, ale dalej jest gorzej. Coraz więcej osiedli jest grodzonych, blokują swobodny spacer – mówiła Kubisa.

Amatorka spacerów zwracała też uwagę, że nie byłoby filozofii, gdyby nie proste przechadzki. - Filozofia to dziedzina, którą uprawiło się spacerując. Jean-Jaques Rousseau pisał wręcz, że nie może myśleć, jeśli nie chodzi, bo jego myślenie jest sprzężone z chodzeniem. I to prawda, dlatego kiedy mamy jakiś problem do rozwiązania, warto iść na spacer, bo rytm chodzenia pomaga w myśleniu – tłumaczyła.

Słuchaj całej rozmowy w "Czterech porach roku” i dowiedz się, jak spacerowanie zmieniało bieg historii i jak może zmienić twoje życie.

Rozmawiała Karolina Rożej.   

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oni nie muszą omijać kałuży w czasie deszczu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2011 10:00
Zwolenników chodzenia boso jest w Polsce coraz więcej. Jak przekonują nie warto męczyć stopy przez niewygodne, czy źle dobrane obuwie. Tym bardziej, że korzyści wynikających z nienoszenia butów, jest wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spacer zmniejsza chęć na czekoladę

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 10:49
Kwadrans spaceru w czasie przerwy w pracy zmniejsza ochotę na czekoladę - informują badacze z University of Exeter.
rozwiń zwiń