Marzenie się spełni, jeśli tylko nie będzie to… marzenie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 18:37
Zamiast myśleć o tym, że nasze marzenia są jak gwiazdka z nieba i pewnie nie uda się ich sięgnąć, zabierzmy się za ich realizację – radziła w radiowej Jedynce Marzena Rogalska, ambasadorka akcji "Sekrety życia”.
Audio
  • Marzena Rogalska i Grzegorz Kordek w "Czterech porach roku"
Marzena Rogalska
Marzena RogalskaFoto: PAP/Stach Leszczyński

Oprócz dziennikarki Marzeny Rogalskiej, goście "Czterech pór roku” był też prezes Instytutu Psychologii Płci Grzegorz Kordek.

Jak wspominała Rogalska, jej siła i determinacja w realizacji marzeń zaczęła się od taty. – Zawsze mówił mi, że jak się czegoś chce, trzeba po to sięgać. Długo żyłam w naiwności, że wszyscy mają w domach takie wsparcie. Nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele takie wychowanie dało mi w późniejszym życiu – mówiła.

Marzena
Marzena Rogalska w kampanii "Sekrety życia"

Dziennikarka przyznała, że w jej przypadku to wręcz przekonanie graniczące z szaleństwem. - Jeśli czegoś pragnę, to sięgam po to. Nawet, jak na pozór jest to nieosiągalne. Kiedy się uprę, to wszechświat mi pomoże. Na przykład kilka razy pojechałam w podróże marzeń za pożyczone pieniądze. Wracałam z energią i pomysłami, a wtedy trafiały się jakieś zajęcia i mogłam dorobić – wspominała.

Grzegorz Kordek podkreślił natomiast, że niebezpieczeństwo związane z marzeniami tkwi w tym, mamy tendencję do traktowania ich nierealnie. – Dlatego ja osobiście jakiś czas temu zmieniłem nazwę z marzeń na plany – powiedział gość radiowej Jedynki.

Ekspert podkreślił przy tym, że współcześnie dużym problemem jest to, że ludzie tak naprawdę nie wiedzą czego chcą. - Jak pytam ich o to, odpowiadają zwykle zaczynając od słów „nie chcę żeby”. Tymczasem nie w tym rzecz, ważne jest wiedzieć czego chcemy, a nie, czego nie chcemy – tłumaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. W niej m.in. porady dotyczące komunikacji w związku i wskazówki jak zrozumieć kobietę, a jak mężczyznę.

Rozmawiała Karolina Rożej.

 

Ideą kampanii "Sekrety życia” jest profilaktyka i zwiększenie świadomości Polek na temat własnego zdrowia i życia. Akcja organizowana jest na rzecz Federacji Stowarzyszeń "Amazonki”, propaguje wizerunek kobiety mądrej i świadomej siebie, która w równym stopniu dba o swoje zdrowie, jak i o najbliższych. Skierowana jest do wszystkich kobiet w całej Polsce, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Opiera się na dwunastu "Sekretach życia”. Każdy sekret ma swoja ambasadorkę – osobę znaną, szanowaną, która dla wielu pań jest autorytetem.

W akcję włączyło się dwanaście, powszechnie znanych z mediów kobiet – dziennikarek, aktorek i piosenkarek: Agata Młynarska, Olga Borys, Marzena Rogalska, Anna Popek, Olga Bończyk, Alicja Majewska, Katarzyna Cerekwicka, Anna Wyszkoni, Monika Kuszyńska, Maria Szabłowska, Dorota Gawryluk i Krystyna Wechmann.

Partnerem akcji jest radiowa Jedynka.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alicji Majewskiej sposób na lepsze życie to...

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 14:17
Pozytywne myślenie - popularny slogan w poradnikach psychologicznych. Może się kojarzyć z bezrefleksyjnym uśmiechem. - Na szczęście nie musi - mówi popularna wokalistka, która zaangażowała się w akcję "Sekrety życia".
rozwiń zwiń