X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Animacja pokaże emocje Ryszarda Kapuścińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 12:23
Powstaje nowatorski film o Ryszardzie Kapuścińskim. To będzie animacja łączona z dokumentem, poświęcona książce reportera „Jeszcze dzień życia”, opisującej wojnę domową w Angoli.
Audio
  • Audycja o nowym filmie o Ryszardzie Kapuścińskim
Ryszard Kapuściński jako korespondent Polskiej Agencji Prasowej podczas spaceru na Starym Mieście w 1976 roku
Ryszard Kapuściński jako korespondent Polskiej Agencji Prasowej podczas spaceru na Starym Mieście w 1976 rokuFoto: PAP/Ireneusz Radkiewicz

Założyciel firmy Platige Image i polski producent tego filmu Jarosław Sawko powiedział w Jedynce, że prace nad częścią dokumentalną filmu już ruszyły. Reżyser Raul de la Fuente był już w Angoli dwa razy, odwiedził Kubę, poszukując osób, które kontaktowały się wtedy z Kapuścińskim. Część materiałów jest już gotowa. Są planowane kolejne wyjazdy, być może wiosną. Plany zdjęciowe to na pewno Portugalia, Angola, Kuba, ale możliwe są niespodzianki. Wszystkiego w dokumencie nie da się zaplanować – mówił Sawko.

Sprawy finansowe też nie są jeszcze zapięte na ostatni guzik. Producent jest jednak dobrej myśli, bo pomysł spotkał się z dobrym odbiorem w Polsce i za granicą. Szybko udało się znaleźć także koproducentów.

Część animowana ma pokazywać wydarzenia z Angoli. Wybrano taki sposób ich przedstawienia, choć można by to zrobić za pomocą gry aktorskiej. - Animacja może pokazać w sposób kreatywny, jak Kapuściński widział świat (…). Zbliżał się w swoich opisach do literatury i poezji – mówił Sawko. W zamyśle producenta, dokument z kolei ma to wszystko zbliżyć do rzeczywistości, pokazać, że te wydarzenia miały miejsce, jakie zdarzenia i emocje prowadzą do tego, że potem powstają książki takie jak Kapuścińskiego.

Trwają ciągle prace nad scenariuszem. Ciągle nie zdecydowano jeszcze, jak będzie wyglądał filmowy Ryszard Kapuściński. - Nie wiem, czy znam tak duże liczby – mówi współreżyser Damian Nenow, pytany, jak wiele godzin spędzi przy komputerze. Razem z nim będzie pracować kilkudziesięciu ludzi.

Zwiastun filmu ma pojawić się w październiku.

Rozmawiała Karolina Rożej

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowiedzą, kto to jest Ryszard Kapuściński

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 15:21
Ryszard Kapuściński pojechał do Angoli w 1975 roku. Była to jedna z jego ostatnich afrykańskich podróży, a początek kariery pisarza. Dziś powstaje film o tej wyprawie - będzie to wyjątkowa realizacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Metryka nieważna. Studiuj za granicą!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 19:30
O możliwościach uczenia się za granicą przez obecnych studentów, jak też przez tych, którzy studia już skończyli w "Czterech porach roku".
rozwiń zwiń