Sam możesz nakreślić swe drzewo genealogiczne

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 14:31
W pewnym momencie życia chcemy poznać historię swojej rodziny. Ale nie jest to łatwe, zwłaszcza kiedy jest ona rozproszona, albo przodków nie ma już na świecie. Radiowa Jedynka radzi, co robić w takich sytuacjach.
Audio
Młodzi ludzie coraz częściej mieszkają ze swoimi rodzicami
Młodzi ludzie coraz częściej mieszkają ze swoimi rodzicamiFoto: Glow Images/East News

W "Czterech porach roku" historyk i konsultant genealogiczny Adam Pszczółkowski powiedział, że jego praca zaczyna się od wywiadu w rodzinie bliższej i dalszej. Jeżeli ktoś mieszka w małym miasteczku od wielu pokoleń, to też można się pytać "po sąsiadach”, zaglądając do księgi parafialnej. W dużych miastach jest ciężej.

- Wywiad rodzinny polega na tym, że pytamy o wszystko. Im starsza osoba. tym lepiej, bo powinna więcej wiedzieć – dodał.

W radiowej Jedynce powiedział, że ważne jest uzyskiwanie informacji o faktach podstawowych. Ważna jest: data urodzenia danej osoby, jej zgonu i ewentualnie ślubu lub ślubów – to są punktu zaczepienia.

Istotne są też miejsca tych trzech zdarzeń, ale muszą one też być skonkretyzowane.

 

 

 

Zobacz więcej na temat: mieszkanie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaginął Ci ktoś bliski? Nie czekaj, działaj!

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 13:06
- Policjant ma obowiązek przyjąć zgłoszenie zaginięcia wtedy, kiedy jest ono dokonywane, a nie po 24 lub 48 godzinach - przekonywała w "Czterech porach roku" Zuzanna Ziajko z fundacji ITAKA.
rozwiń zwiń