Bite auto jest tańsze, ale nie zawsze sprawne

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 14:59
- Dużo samochodów sprowadzanych do Polski jest uszkodzonych. Ale są wśród nich też nietknięte, godne polecenia - mówił w radiowej Jedynce Maciej Żak, autodoradca.
Audio
Bite auto jest tańsze, ale nie zawsze sprawne
Foto: sxc.hu

Dużo aut, które jeździ po polskich drogach zostało sprowadzonych z zagranicy. - Każdy chce mieć troszkę luksusu, więc kupuje używane auto, bo na nowe o wartości 300 tys. zł go nie stać. Używany egzemplarz, bardzo ładnie wyposażony i z dobrym, mocnym silnikiem, można natomiast kupić sobie już za 50 tys., ale trzeba będzie zainwestować w sprawdzenie takiego pojazdu - tłumaczył gość "Czterech pór roku".

Jeżeli nie mamy pewności jaki jest stan techniczny używanego auta najlepiej wybrać się do specjalisty. Maciej Żak wszystkich zainteresowanych odsyłał do zaufanego warsztatu samochodowego albo rzeczoznawcy samochodowego.

- Jeśli poszycia blacharskie były wymienione lub naprawione zgodnie ze sztuką, bez tzw. kilograma szpachli, to takie auto można kupić. Jeśli natomiast auto było uszkodzone mocno, miało wystrzelone poduszki gazowe i ma zmienioną geometrię podwozia, to takiego auta kupować już nie można - radził.

Jak się rejestruje auto sprowadzone z zagranicy i kto ponosi opłaty celne oraz recyclingowe - dowiesz się z nagrania audycji, którą prowadził Roman Czejarek.

pg

Zobacz więcej na temat: POLSKA

Czytaj także

Kup ubezpieczenie OC, to się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 19:46
Dwie trzecie Polaków nie wie, że, prowadząc cudze pojazdy, trzeba sprawdzić ważność polisy OC. Takie ubezpieczenie warto też wykupić w innych przypadkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strażacy mają dość. Nie chcą sprzątać po innych

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 12:14
Miarka się przebrała. Dolnośląscy strażacy mają już dosyć i nie chcą wyręczać innych służb, które są odpowiedzialne za przejezdność dróg. Ale problem nie dotyczy tylko strażaków z Dolnego Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opony tańsze przez internet, ale nie zawsze

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 12:58
Zima zaskoczyła drogowców, zaś kierowcy wzięli się za wymianę opon. Gdzie najtaniej to zrobić radzi radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń