Naucz swego psa przynosić kapcie do łóżka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 14:59
Pies Alex ze znanego serialu, który robi niemal wszystko to nie jest jakiś ewenement. Każdego psa można wszystkiego nauczyć. Nie podziału na psy mniej czy bardziej inteligentne, choć każdy pies jest w czymś lepszy lub gorszy.
Audio
Naucz swego psa przynosić kapcie do łóżka
Foto: fot. Pocketbeagle /Wikimedia Commons/CC

Aneta Awtoniuk, trenerka psów zwraca uwagę, że każdy pies jest dobry w czymś. Więc jeśli chcemy go czegoś nauczyć warto wykorzystać te jego predyspozycje i naturalną skłonność do tego czegoś.

Aneta
Aneta Awtoniuk

Daje przykład psów gończych i myśliwskich, dla których najważniejszy jest świat zapachów. - Kiedy szkolimy takiego psa to wiadomo, że dla niego nagrodą będzie możliwość powąchania czegoś nowego, niezwykłego oraz zwolnienie go z linki pozwolenie na zapędzenie się za super zapachem. To będzie nagroda  - radzi trenerka w radiowej Jedynce.
Przestrzega, że biorąc psa należy się zastanowić. Bo jeśli mieszkamy w bloku to nie powinniśmy brać psa, który potrzebuje dziennie przebiec 15-20 kilometrów. Chyba, że sami z nim biegamy. Trzeba wiedzieć, że z owczarka nie zrobi się kanapowca, który z nami będzie oglądał program telewizyjny, bo w tej roli sprawdzi się mops. - Ale z mopsa nie zrobimy biegacza - przestrzega gość "Czterech pór roku".
Aneta Awtoniuk daje praktyczne rady co zrobić, żeby pies aportował, jak oduczyć psa brudzenia w domu, jak postępować z psem, kiedy zmieniamy np. mieszkanie na inne.
Posłuchaj całej rozmowy, którą prowadzi Roman Czejarek.
(ag)

Zobacz więcej na temat: mieszkanie bieganie

Czytaj także

Psy cenimy za... głupotę

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 13:17
Stanley Coren, autor książki "Inteligencja psów" przebadał wszystkie 119 oficjalnie uznanych ras tych czworonogów. Do jakich wniosków doszedł - mówił w Jedynce Łukasz Załuski z pisma "Sekrety Nauki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dbać o zwierzaki latem

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 12:30
Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim upały. Upały, które często najdotkliwiej odczuwają zwierzęta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psy zagryzają dziką zwierzynę. "Będą odstrzeliwane"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 21:37
Tatrzański Park Narodowy zapowiada ostrą walkę z psami atakującymi dziką zwierzynę w Tatrach.
rozwiń zwiń