X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wytarto mnie gumką myszką"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 14:02
- Nawet mi zaproszenia do Łańcuta nigdy nie wysłano, ani programu z informacją, co się na festiwalu dzieje - żalił się w "Czterech porach roku” Bogusław Kaczyński, wieloletni prowadzący tej imprezy.
Audio
Bogusław Kaczyński
Bogusław KaczyńskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Bogusław Kaczyński - krytyk muzyczny, popularyzator opery, operetki i muzyki poważnej - zaprezentował w "Czterech porach roku" swoją najnowszą książkę "Łańcut, moja miłość”. Poinformował, że jest ona bardzo osobistym opisem "pięknych dni i nocy festiwalowych", tego "kwitnącego w maju parku i tych mega gwiazd ze świata”, które na jego zaproszenie przyjeżdżały do Łańcuta.

W Pierwszym Programie Polskiego Radia opowiadał, że do organizowania festiwalu nie starczyłby jego młodzieńczy entuzjazm, gdyby nie pomoc Polskiego Radia, ekipy "Lata z radiem” i państwowej telewizji. Nasz gość wspominał, że z czasem transmitowano przebieg festiwalu m.in. do Monachium, Rzymu i Londynu. - Tam się roiło od tych największych, więc nic dziwnego, że festiwal był tak chętnie oglądany i bił rekordy oglądalności w telewizji - dodał.

Bogusław Kaczyński, który przez wiele lat prowadził imprezę w Łańcucie, żalił się w radiowej Jedynce, że po jakimś czasie skończyły się dla niego dobre lata i nie był już zapraszany na festiwal. Wszystko zmieniło się jednak o 180 stopni, gdy dyrektorem Filharmonii w Rzeszowie, która organizuje imprezę, została Marta Wierzbieniec. Pierwszego dnia zatelefonowała do niego i zaprosiła go na wielki inauguracyjny koncert.

Bogusław Kaczyński z rozrzewnieniem wspominał, jak wrócił do Łańcuta, wszedł do restauracji zamkowej, usiadł przy stoliku i niczego nie zamawiał, tylko rozglądał się po sali. Patrzył na sławy polskie i zagraniczne, które poznał na poprzednich, prowadzonych przez niego edycjach festiwalu. - Widziałem tych ludzi i zdawało mi się, że ja z nimi rozmawiam. Wszystko mi się w jednej chwili przypomniało. To było przepiękne, ja po tym nie spałem całą noc - zaznaczył.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tylko Pola Negri zrobiła większą karierę filmową od Kiepury"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 16:49
Bogusław Kaczyński świętował z "Muzyczną Jedynką" swoje 70. urodziny. Znany krytyk muzyczny i popularyzator opery przypomniał w audycji sylwetkę Jana Kiepury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nikomu nie pożyczam żadnej książki. To niemożliwe!"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 09:30
Książki ma poukładane tematycznie, a dzięki fotograficznej pamięci jest w stanie powiedzieć gdzie stoi każda z nich. Oto, jak wygląda wielki księgozbiór Bogusława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewaczka, której gwiazda nie gaśnie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 12:45
16 września minęła 35. rocznica śmierci wielkiej śpiewaczki operowej Marii Callas. Zmarła w wieku 54 lat. Do dziś ma rzesze miłośników, a dla współczesnych śpiewaczek jest niedościgłym wzorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Straszny Dwór" w strasznie małej sali

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 08:13
Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku po raz pierwszy zagra “Straszny Dwór” Stanisław Moniuszki. Widzowie nie będą mogli jednak zobaczyć opery w całości, gdyż na scenie brakuje miejsca dla muzyków. Jest ona za mała.
rozwiń zwiń