L.U.C czyta swoje dyktando

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 13:42
Rymoliryktando, czyli dyktando-happening według pomysłu Łukasza L.U.C-a Rostkowskiego, odbywa się właśnie po raz drugi. Transmisja tego wydarzenia trwa właśnie w radiowej Jedynce.
Audio
L.U.C
L.U.CFoto: Wikipedia/bartosz.maz

Oganizatorem Rymoliryktanda jest Narodowe Centrum Kultury. W tym roku odbywa się ono w łódzkim klubie "Wytwórnia". Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko doskonałą znajomością polskiej ortografii, lecz również dostosować się do konwencji performance'u. Stara Wytwórnia Filmów Fabularnych nieprzypadkowo została wybrana na miejsce wydarzenia. Na uczestników czeka, dzięki uprzejmości Muzeum Kinematografii w Łodzi, zaskakująca sceneria nawiązująca do słynnego filmu "Kingsajz" Juliusza Machulskiego.

Do wyboru są dwa dyktanda. Klasyczną wersję, specjalnie na potrzeby Rymoliryktanda, przygotowała dr Katarzyna Kłosińska z Rady Języka Polskiego. Natomiast wersję performatywną, utrzymaną w konwencji filmowej, urozmaiconą o różne przeszkadzacze i bardzo trudne słowa - L.U.C.

W sobotę odbędzie się również panel dyskusyjny połączony z projekcją filmu "Jesteś Bogiem". Gośćmi specjalnymi są Rahim i Fokus – współtwórcy legendarnego zespołu Paktofonika.

Na najlepszych znawców ortografii i interpunkcji, wyłonionych w Rymoliryktandzie, czekają nagrody. Zwycięzca otrzyma nagrodę "Rymolirylaura" oraz 10 000 zł, zdobywca drugiego miejsca 5 000 zł, a trzeciego – 2 000 zł.

W tym roku Rymoliryktando towarzyszy kampanii "Ojczysty – dodaj do ulubionych", organizowanej przez Radę Języka Polskiego i Narodowe Centrum Kultury.

Posłuchaj również jak L.U.C wpadł na pomysł nietypowego dyktanda - wystarczy kliknąć w ikonkę dźwięku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmierz się z Rymoliryktandem L.U.C-a i zgarnij Rymoliryklaur

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 10:39
Narodowe Centrum Kultury ma za zadanie promocję naszej kultury. Zabiera się do tego na różne ciekawe i alternatywne sposoby. Już po raz drugi organizuje Rymoliryktando.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawdź, czy napiszesz pokręcone dyktando

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 12:41
W sobotę 24 listopada już po raz drugi L.U.C podyktuje dyktando z licznymi utrudnieniami, w którym będzie wiele słów nieużywanych na co dzień. Wraz z radiową Jedynką można sprawdzić swe umiejętności, bo dyktando będziemy transmitowali.
rozwiń zwiń