X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego warto wierzyć w św. Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 15:08
- Każdy z naszego kręgu kulturowego ma jakieś wspomnienia z nim związane. Ludzie wierzą, że jest jakiś czynnik nadrzędny, który obserwuje zachowania dziecka przez cały rok i symbolicznie, w postaci św. Mikołaja, zjawia się, oferując piękny prezent albo rózgę - mówiła w Jedynce dr Aleksandra Piotrowska, psycholog.
Audio

Tradycję tę warto pielęgnować, a kluczową rolę mają do odegrania rodzice. - Św. Mikołaj ma do spełniania w życiu naszego dziecka wiele ważnych ról. Odzieranie go z tej magii i sprowadzanie wyłącznie do realnego świata jest tak naprawdę niedźwiedzią przysługą - tłumaczyła Aleksandra Piotrowska.

Psycholog zwracała jednak uwagę, że należy dziecku tłumaczyć, że nie każdy św. Mikołaj napotkany na ulicy lub w hipermarkecie jest prawdziwy. - To też byłoby wyrządzeniem dziecku krzywdy. Nastąpiła by dewaluacja tej ważnej idei - podkreślała w "Czterech porach roku"

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka i jego gościa.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To będą drogie święta

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 12:44
W tym roku szybko drożały ryby, więcej zapłacimy za karpia i śledzia. Jednak to nie koniec podwyżek na tradycyjnej świątecznej liście zakupów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys. Gdy św. Mikołaja nie stać na prezent

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 11:53
Psychoterapeuta Piotr Mosak wyjaśnia w radiowej Jedynce jak odmówić lub wytłumaczyć dziecku, że nie znajdzie pod choinką markowego i drogiego prezentu.
rozwiń zwiń