Jeśli kochasz swojego psa, zachipuj go

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 13:25
- Taki chip ma wielkość ziarenka ryżu. Wstrzykuje się go w szyję, trwa to ułamek sekundy i pies nawet nic nie czuje. To dla niego coś takiego, jak dla nas ukąszenie komara, tyle tylko, że jego później nie swędzi - mówiła w Jedynce Aneta Awtoniuk, trenerka psów.
Audio
Jeśli kochasz swojego psa, zachipuj go
Foto: sxc.hu

Po każdym Sylwestrze pojawiają się ogłoszenia o zaginionych psach, które przerażone hukiem fajerwerków zerwały się ze smyczy i uciekły swoim opiekunom. Dużo większe szanse na odnalezienie mają czworonogi z wszczepionym chipem.

- Straż miejska czy każdy lekarz weterynarii mają czytniki chipów, którymi mogą sprawdzić właściciela. To najprostsze, co możemy zrobić. Nie polecałabym podchodzenia do psa. On z pozoru może wyglądać łagodnie, natomiast nigdy nie wiemy w jakiej fazie szoku ten pies się znajduje. Jeśli podejdziemy znienacka i wyciągniemy do niego ręce, to może nas ugryźć. Lepiej więc na przykład rzucić jakiś smakołyk na ziemię. Jeśli pies zechce podejść i będziemy widzieli, że nie ma on żadnych złych zamiarów, to wtedy możemy go zapiąć na smycz i pojechać do lecznicy weterynaryjnej - radziła w "Czterech porach roku" Aneta Awtoniuk.

W większości polskich miast wszczepianie psom chipów odbywa się bezpłatnie.

Posłuchaj całej rozmowy Karoliny Rożej i jej gościa.

pg

Zobacz więcej na temat: ryż Karolina Rożej

Czytaj także

Bądź bratem, nie katem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 14:37
Pod takim hasłem odbędzie się w tym roku akcja "Zerwijmy łańcuchy”. W blisko 50 miastach staną budy, do których każdy, kto tylko zechce, będzie mógł się na kilka minut przywiązać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naucz swego psa przynosić kapcie do łóżka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 14:59
Pies Alex ze znanego serialu, który robi niemal wszystko to nie jest jakiś ewenement. Każdego psa można wszystkiego nauczyć. Nie podziału na psy mniej czy bardziej inteligentne, choć każdy pies jest w czymś lepszy lub gorszy.
rozwiń zwiń