X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzyką trzeba zafascynować dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 12:41
Dzieciom, trzeba prezentować muzykę, która jest wyrazista, ale nie w nadmiarze - uważa Wioletta Łabanow-Jastrząb, prezes Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich", gość Czterech Pór Roku.
Audio
Od najmłodszych lat warto dbać o słuch
Od najmłodszych lat warto dbać o słuchFoto: Glow Images/East News

Fundacja organizuje smykofonię czyli koncerty dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć pod hasłem "Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!".

Według Łabanow-Jastrząb dzieci fantastycznie reagują na muzykę klasyczną. - W smykofonii jest nie tylko muzyka klasyczna wielkich kompozytorów, jest też muzyka jazzowa, ludowa, każda wartościowa, która jest w stanie zafascynować dzieci - dodała.

Jak zauważyła wszyscy rodzimy się z predyspozycją, żeby mieć słuch muzyczny. - To środowisko wpływa na to, czy te nasze wrodzone predyspozycje się rozwiną. Warto śpiewać kołysanki, obcować z muzyką, grać z dzieckiem na czymkolwiek, a śpiewać przede wszystkim - mówiła.

Według gościa Jedynki najważniejsze jest to, żeby dziecko nauczyło się rozumieć muzykę. - Muzyka jest językiem najbardziej uniwersalnym na świecie, który jest w stanie skontaktować ludzi z najodleglejszych miejsc na świecie - powiedziała.

to

Zobacz więcej na temat: dzieci MUZYKA rodzice
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czerp z muzyki! Nie musisz być wirtuozem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 14:49
- To nadzwyczajne, że w świecie, w którym głównym zajęciem młodych ludzi jest klikanie w "lubię to", istnieje grupa dzieci poświęcająca dziesiątki godzin, by osiągnąć perfekcję w jakiejś dziedzinie - podkreśla Michał Lisiecki z Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 13:41
Mówi Viola Łabanow założycielka fundacji "Muzyka jest dla wszystkich", zajmującej się propagowaniem muzyki. Szczególnie wśród małych lub bardzo małych dzieci.
rozwiń zwiń