"Muzyką trzeba zafascynować dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 12:41
Dzieciom, trzeba prezentować muzykę, która jest wyrazista, ale nie w nadmiarze - uważa Wioletta Łabanow-Jastrząb, prezes Fundacji "Muzyka jest dla wszystkich", gość Czterech Pór Roku.
Audio
Od najmłodszych lat warto dbać o słuch
Od najmłodszych lat warto dbać o słuchFoto: Glow Images/East News

Fundacja organizuje smykofonię czyli koncerty dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć pod hasłem "Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!".

Według Łabanow-Jastrząb dzieci fantastycznie reagują na muzykę klasyczną. - W smykofonii jest nie tylko muzyka klasyczna wielkich kompozytorów, jest też muzyka jazzowa, ludowa, każda wartościowa, która jest w stanie zafascynować dzieci - dodała.

Jak zauważyła wszyscy rodzimy się z predyspozycją, żeby mieć słuch muzyczny. - To środowisko wpływa na to, czy te nasze wrodzone predyspozycje się rozwiną. Warto śpiewać kołysanki, obcować z muzyką, grać z dzieckiem na czymkolwiek, a śpiewać przede wszystkim - mówiła.

Według gościa Jedynki najważniejsze jest to, żeby dziecko nauczyło się rozumieć muzykę. - Muzyka jest językiem najbardziej uniwersalnym na świecie, który jest w stanie skontaktować ludzi z najodleglejszych miejsc na świecie - powiedziała.

to

Zobacz więcej na temat: dzieci MUZYKA rodzice

Czytaj także

Czerp z muzyki! Nie musisz być wirtuozem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2012 14:49
- To nadzwyczajne, że w świecie, w którym głównym zajęciem młodych ludzi jest klikanie w "lubię to", istnieje grupa dzieci poświęcająca dziesiątki godzin, by osiągnąć perfekcję w jakiejś dziedzinie - podkreśla Michał Lisiecki z Fundacji Wspierania Edukacji Artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 13:41
Mówi Viola Łabanow założycielka fundacji "Muzyka jest dla wszystkich", zajmującej się propagowaniem muzyki. Szczególnie wśród małych lub bardzo małych dzieci.
rozwiń zwiń