Być jak Kowalczyk: coraz chętniej poskramiamy "biegówki"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2013 15:15
Warunki do uprawiania narciarstwa biegowego w Polsce nie są tak wyśmienite jak w Norwegii. Trzeba jednak zauważyć, że z sezonu na sezon dzielnie gonimy Skandynawię, w czym wielki udział ma "Królowa nart”, Justyna Kowalczyk.
Audio
  • Być jak Kowalczyk: coraz chętniej poskramiamy "biegówki"
Justyna Kowalczyk
Justyna KowalczykFoto: printscreen (facebook)

Sukcesy czterokrotnej triumfatorki prestiżowego cyklu "Tour de Ski” sprawiły, że Polacy chętnie uprawiają narciarstwo biegowe czym zachęcają odpowiednie osoby do tworzenia nowych tras.

- Zachęcam, aby adepci tego sportu naukę rozpoczynali na przygotowanych trasach - mówi Robert Mucha, członek Towarzystwa Narciarskiego "Biegówki”. - Warto, aby pierwsze kroki na biegówkach stawiali w towarzystwie doświadczonego instruktora oraz, by na samym początku nie inwestowali w sprzęt - gość "Czterech pór roku".

Zobacz serwis narciarski Polskiego Radia

Według Roberta Muchy pierwsze treningi powinny się odbyć na sprzęcie pochodzącym z wypożyczalni. - Tam obsługa właściwie dobierze nam narty i kijki - dodaje.

Ekspert zaznaczył, że niezwykle ważny do biegania na nartach jest odpowiedni ubiór. - Nie powinniśmy korzystać z kombinezonu, w którym szusujemy na stokach  - ostrzega Mucha. - Raczej zajrzyjmy na półkę ze sprzętem do biegania - podpowiada.

Więcej na temat tej pięknej dyscypliny, właściwego doboru sprzętu i trasach w materiale dźwiękowym.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

36. Bieg Piastów zbliża się wielkimi krokami (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2012 07:15
Do biegu zgłaszają się ludzie z 28 krajów świata. Jesteśmy bezkonkurencyjni - powiedział w jedynce Julian Gozdowski, komandor Biegu Piastów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej dzieci dzięki... Justynie Kowalczyk

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 09:21
Przygotowania do 37. Biegu Piastów już trwają. - Widać większe zainteresowanie najmłodszych, bo dzieci chcą być jak Justyna Kowalczyk - powiedział Julian Gozdowski, komandor tej masowej imprezy dla miłośników narciarstwa biegowego. Jej patronem jest Polskie Radio.
rozwiń zwiń