X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Idź za głosem serca i zmień swoje życie!

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 16:49
Niegdyś polonistka, dziś – położna... Co sprawia, że decydujemy się zerwać z dotychczasowym zawodem, trybem życia? O motywach, blaskach i cieniach podobnych wyborów opowiadają Beata Rycembel i Beata Kołodziejczyk.
Audio
Tęsknić za czymś można zawsze i wszędzie
Tęsknić za czymś można zawsze i wszędzieFoto: Glow Images/East News

Beata Kołodziejczyk w dzieciństwie chciała być gwiazdą. Potem zainteresowała się literaturą i skończyła polonistykę, a później także antropologię. Nagle pojawiło się inne pragnienie: położnictwo. – Na każdym etapie życia co innego staje się dla nas najważniejsze. Na moją decyzję wpłynęły, między innymi, doświadczenia osobiste. Zrozumiałam, że chcę pracować z pojedynczym człowiekiem – wyznaje Beata Kołodziejczyk.

 – Pasję warto odkrywać. Warto się też przekonać, czy jest rzeczywiście naszą pasją, czy też ktoś nam ją narzucił – przekonuje Beata Rycembel, trenerka rozwoju osobowości.  Podkreśla, że motywem decyzji o zmianie pracy nie może być chęć ucieczki przed porażką. – Jeśli nie powiodło się nam w jednym miejscu i dlatego chcemy pracę zmienić, istnieje ryzyko, że nie uda nam się i w następnym – ostrzega.

Zdaniem Beaty Rycembel, przed wprowadzeniem zmiany musimy się też zastanowić, jak wpłynie ona na nas i nasze otoczenie, a poza tym – co dzięki niej zyskamy. Gość „Czterech pór roku” radzi, by, zanim podejmie się ostateczną decyzję, opowiedzieć komuś o swoim marzeniu i związanych z nim wątpliwościach. – Tym kimś może być, na przykład, doradca zawodowy… Czasem najlepiej rozmawia się z osobami, których nie zna się dobrze – wyjaśnia.

Rozmawiała Karolina Rożej.

Zobacz więcej na temat: Karolina Rożej położna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skok na głęboką wodę

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2010 12:02
Wiele osób idzie do przodu bez względu na konsekwencje. Większość z nas nie ma jednak takich umiejętności. Paraliżuje nas strach przed zmianami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzenie się spełni, jeśli tylko nie będzie to… marzenie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 18:37
Zamiast myśleć o tym, że nasze marzenia są jak gwiazdka z nieba i pewnie nie uda się ich sięgnąć, zabierzmy się za ich realizację – radziła w radiowej Jedynce Marzena Rogalska, ambasadorka akcji "Sekrety życia”.
rozwiń zwiń