Różnica wieku? A cóż to takiego?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2013 16:20
Dzieli ich 12 lat, na ślub zdecydowali się po czterech latach wspólnego życia. Jak to jest, związać się z kimś dużo starszym/młodszym od siebie – opowiadają goście "Czterech pór roku", Jolanta Słoma i Mirosław Trybulak.
Audio
  • Czy wiek odgrywa w związku dużą rolę i co tak naprawdę jest ważne w miłości - posłuchaj!
Różnica wieku? A cóż to takiego?
Foto: sxc.hu

Oboje zajmują się projektowaniem mody i urządzaniem wnętrz. Poznali się na koncercie. – Mirek od razu mi się spodobał – wyznaje Jolanta Słoma – ale na początku nie myślałam o związku. Nigdy nie patrzę na spotkanego człowieka z nastawieniem, że to z nim przeżyję całe życie… – Tak jakoś wyszło… – dodaje drugi z gości "Czterech pór roku", Mirosław Trybulak.

Komu bardziej przeszkadza różnica wieku między partnerami – im samym czy otoczeniu? – Nasi rodzice wiedzieli, że w żaden sposób nie mogą wpłynąć na nasze decyzje – mówi Jolanta Słoma. Dodaje, że żadne z nich nie miało też problemu niemożności porozumienia się ze  znajomymi i przyjaciółmi drugiej strony. – Jesteśmy związani ze środowiskiem artystycznym, a w nim w kontaktach międzyludzkich nie liczy się wiek, tylko wspólne zainteresowania i plany – zdradza. – Nigdy nie byliśmy ciekawi, jak postrzegają nas inni. Opinia otoczenia nie wiąże nas w żaden sposób – twierdzi Mirosław Trybulak.

Co w takim razie, zdaniem gości Jedynki, jest w związku najważniejsze? – Przyjaźń – odpowiada Jolanta Słoma. – Wspólne idee, to, że o wielu sprawach myślimy podobnie… także fakt, że umiemy bawić się w ten sam sposób. Wtedy wiek traci znaczenie. Poza tym, to od nas samych zależy, jak bardzo widoczna będzie różnica lat między nami. Metryka się nie liczy, natomiast ważne jest, czy człowiek chce dbać o swoje zdrowie fizyczne i umysłowe. Bywa, że osoba w średnim wieku zaczyna się czuć tak, jakby była już stara i tak też się zachowuje… przestaje wychodzić z domu, uważa, że nic już w życiu nie zrobi…

– Takie postępowanie może zdenerwować partnerkę lub partnera, niezależnie od jej/jego wieku – podkreśla Mirosław Trybulak. – Warto co jakiś czas zastanowić się nad jakością związku i nieustannie go pielęgnować – radzi.

Posłuchaj całej rozmowy Karoliny Rożej i jej gości.

 

 

Zobacz więcej na temat: Karolina Rożej mod rodzice
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stara miłość jednak rdzewieje, a komedie romantyczne kłamią...?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 09:00
Okazuje się, że często romansujemy z osobą, z którą byliśmy w związku nawet wiele lat wcześniej. Powrót do pierwszych miłości nie jest jednak receptą na udany stały związek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys receptą na udane małżeństwo

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 15:07
W zeszłym roku w Portugalii znacznie ubyło rozwodów. Zdaniem ekspertów, przyczyną takiej sytuacji jest kryzys ekonomiczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludzie chcą być ze sobą do końca"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 12:00
- Miłość to są dwa odrębne światy, które tworzą jednak część wspólną, a ta stanowi wartość dodaną do życia każdej z osób. Bez niej ludzie nie chcą żyć - mówi doradca personalny Mirek Słowikowski w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dbać o relacje? Jak pomagać innym?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 06:53
W dobrych zawodach - o pozytywnych przedsięwzięciach - Inwestycjach Małżeńskich i Szlachetnej Paczce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry Boże, spraw, żebym oślepł"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 23:00
Można odczytać ten utwór jako znak protestu przeciwko wszechpanującemu obecnie kultowi młodości. Nie ma tu skomplikowanej intrygi.
rozwiń zwiń