4 lutego - Poniedziałek w Czterech Porach Roku

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2013 11:00
Zapraszamy...
4 lutego - Poniedziałek w Czterech Porach Roku

Powrót Legendy czyli Syreny Sport...
Choć nigdy nie weszła do produkcji, a jej prototyp został zniszczony to jednak do dziś cieszy się mianem „najpiękniejszego auta zza żelaznej kurtyny”. Z powodów techniczno-produkcyjnych oraz poprzez sytuację polityczno-gospodarczą autko nie trafiło do masowej produkcji.
Porozmawiamy z Janem Łukasiakiem - inicjatorem akcji,  Arkadiuszem Bojarem – koordynującym rekonstrukcję auta i Leszkiem Kuzajem.
„Dziecko na zamówienie”...
W marcu ubiegłego roku urodziło się dziecko. Jego rodzice skorzystali z zapłodnienia in vitro a krew z pępowiny trafiła do banku komórek macierzystych. Komórki z tej krwi zostaną przeszczepione choremu, na rzadką genetyczną chorobę, bratu, ratując go przed śmiercią.
Naszymi gośćmi będą Jan Stradowski – szef działu nauki „Focus” oraz prof. Krzysztof Łukaszczuk – z kiliniki, w której został przeprowadzony zabieg.
„Polityka Nowotworowa – pamiętnik praktyczno-teoretyczny”...
To książka Łukasza Andrzejewskiego. W tym dzienniku pisanym w czasie walki z chorobą autor roztacza wizję społeczeństwa równego i sprawiedliwego, w którym choroba nie jest karą, tylko motywuje zdrowych do działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy. Wizję społeczeństwa, w którym zdrowych i chorych więcej łączy, niż dzieli. Porozmawiamy z autorem i doktorem Dariuszem Godlewskim - onkologiem i inicjatorem kampanii „Policzmy się z rakiem”
Zaprasza
Roman Czejarek